Zuzanna Ważna: Przeżyłam w Chorzowie bardzo fajne trzy lata

3 mar 2020 |

Była zawodniczka Niebieskich, obecnie grająca w Metraco Zagłębiu Lubin, zawsze z radością przyjeżdża do Chorzowa. Już cieszy się na kolejny mecz w hali MORiS, który odbędzie się 11 marca.

Zuzanna Ważna została zawodniczką Ruchu latem 2013 r. i występowała w nim przez trzy sezony. W 2016 r. odeszła do Metraco Zagłębia Lubin. Rozmawialiśmy z Zuzą po niedzielnym spotkaniu w hali MORiS.

- Bardzo lubię tutaj przyjeżdżać. Przeżyłam w Chorzowie bardzo fajne trzy lata. Wspomnienia wracają. Cieszę się, że mogłam tu zagrać i zabrać do Lubina trzy punkty - rozpoczęła obrotowa Metraco Zagłębia Lubin.

Mimo ambitnej postawy „Niebieskich” faworyt z Lubina zwyciężył bowiem 30:25. - Przyjechałyśmy po zwycięstwo i tak się skończyło, ani przez moment nie dopuszczałyśmy do siebie, że możemy ten mecz przegrać. Dałyśmy z siebie wszystko, podobnie jak dziewczyny z Chorzowa. Są bardzo waleczne - chwaliła Ruch Ważna.

W przyszłym tygodniu Zuza wraz z koleżankami z lubińskiego zespołu ponownie przyjedzie do Chorzowa, by zmierzyć się z Ruchem. 11 marca „Niebieskie” (grając jako Ruch II) powalczą z „Miedziowymi” o awans do finału PGNiG Pucharu Polski.

- Przed nami następny mecz z Ruchem. Celujemy w dublet i przyjedziemy tu na półfinał po zwycięstwo - dodała Zuzanna Ważna.

Przypomnijmy, że zanim nasza drużyna powalczy z Zagłębiem o finał PP, pojedzie do Koszalina na spotkanie 20. serii PGNiG Superligi z Młynami Stoisław. Odbędzie się ono w sobotę, 7 marca, o godz. 17.