Znakomity mecz na zakończenie roku! Wysoko wygrywamy z Jelenią Górą

19 gru 2021 |

Mecz na szczycie I ligi dla „Niebieskich”! Podopieczne Jarosława Knopika rozgromiły Karkonosze Jelenia Góra 35:22 (20:10).

Stawka tego spotkania była ogromna. Ruch miał tylko trzy punkty przewagi nad doświadczoną drużyną z Jeleniej Góry. Zanosiło się na bardzo wyrównany pojedynek.

Początek to potwierdził. W pierwszych minutach dobrze w bramce Karkonoszy spisywała się Izabela Prudzienica, która obroniła kilka rzutów chorzowianek. W 8. minucie był remis 4:4. Od tego momentu nasza drużyna zaczęła osiągać przewagę.

Najpierw dwa gole rzuciła Katarzyna Wilczek, po niej trzykrotnie Prudzienicę pokonała Marcelina Polańska i „Niebieskie” odskoczyły na 9:6 (16. minuta). Obrona chorzowianek funkcjonowała coraz lepiej, a przyjezdne albo coraz częściej gubiły piłkę, albo nie były w stanie zaskoczyć skutecznie interweniującej Moniki Ciesiółki. W 22. minucie po efektownym wejściu Sabiny Radlak ze skrzydła (przelobowała bramkarkę z Jeleniej Góry) zrobiło się już 14:8.

Motorem napędowym akcji Karkonoszy była Joanna Załoga, która kilka razy błysnęła rzutem z drugiej linii. Jednak w 29. minucie doświadczona rozgrywająca sfaulowała Radlak, gdy ta wychodziła na pozycję sam na sam z bramkarką. Sędziowie naradzili się i za moment Załoga obejrzała czerwoną kartkę.

Rzut karny wykorzystała Polańska. A w ostatniej akcji pierwszej połowy ta sama zawodniczka ustaliła wynik na 20:10. To był popis Marceliny (w tej części trafiła aż ośmiokrotnie) i całego zespołu z Chorzowa!

Po przerwie Karkonosze nieco zmniejszyły różnicę (22:15, w 39. minucie), później jednak straciły jeszcze jedną podstawową zawodniczkę - Karolinę Muras, która doznała kontuzji. Ostatni kwadrans to dominacja Ruchu. Kaja Gryczewska obroniła dwa rzuty karne (wcześniej raz zrobiła to Ciesiółka), a prowadzenie podwyższały m.in. Natalia Kolonko, Viktoria Tyszczak czy Natalia Stokowiec.

"Niebieskie" pokonały Jelenią Górę 35:22 i z kompletem (9) zwycięstw zakończyły rok 2021 w I lidze. 27 punktów na koncie ma także wicelider tabeli MTS Żory, ale rozegrał o jeden mecz więcej. Karkonosze tracą do Ruchu i Żor już sześć punktów.

Następny mecz nasza drużyna rozegra w przyszłym roku. 8 stycznia zmierzymy się na wyjeździe z DHC Pilzno w MOL Lidze.

KPR Ruch Chorzów - Karkonosze Jelenia Góra 35:22 (20:10)
KPR Ruch:
Ciesiółka, K. Gryczewska - Polańska 10, Wilczek 4, Tyszczak 1, Kolonko 4, Doktorczyk 2, Masiuda 1, Kiel 1, Radlak 3, Grabińska 2, Stokowiec 2, Masałowa 5.
Karkonosze: Prudzienica, Wierzbicka - Gabryś 1, Mazurkiewicz 3, Kowalska 6, Gałuszka 1, Kobzar 3, Załoga 4, Kuśnierz, Pędziwiatr 1, Przystalska 1, Muras 2.
Sędziowali: Daniel Hardek, Paweł Nowak (Kraków).
Kary: KPR Ruch - 6 minut, Karkonosze - 8 minut ( czerwona kartka: Załoga w 29. minucie, za faul).