Zdjęcia z zaciętego meczu juniorek Ruchu z Pogonią Zabrze

23 paź 2021 |

Juniorki KPR Ruch Chorzów były bliskie odniesienia pierwszego zwycięstwa w Śląskiej Lidze Juniorek. Ostatecznie jednak uległy Pogoni 1945 Zabrze 24:25 (11:9).

Mecze Ruchu Chorzów z Pogonią Zabrze w Śląskiej Lidze Juniorek w ostatnim czasie były bardzo zacięte i trzymały w napięciu do ostatnich sekund. Nie inaczej było w ostatnim spotkaniu tych drużyn w hali MORiS (20 października).

Prowadzone przez Katarzynę Wilczek "Niebieskie" walczyły o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Do przerwy było 11:9 dla Ruchu, a w drugiej połowie przewaga wzrosła nawet do czterech trafień (13:9, 14:10). W 52. minucie po golach Setii Szulc i Julii Gardian nasza drużyna prowadziła 23:20. Niestety w końcówce do głosu doszły zabrzanki, które zdobyły pięć bramek z rzędu i zwyciężyły w hali MORiS 25:24.

Zdjęcia z meczu Ruch - Pogoń zobaczyć można TUTAJ

Juniorki "Niebieskich" nadal czekają na pierwszą wygraną w ŚLJ. Szansą na przełamanie będzie kolejny mecz w Chorzowie - w środę, 27 października, z Pogonią Żory (godz. 15.30).