Złota odznaka dla Katarzyny Masłowskiej, brąz dla juniorek młodszych

2 lip 2020 |

Kolejne dobre wieści z "plażówki"! Katarzyna Masłowska została uhonorowana przez ZPRP, zaś juniorki młodsze Akademii Handballu Ruch Chorzów zajęły trzecie miejsce na Śląsku.

Kilkudniowe zmagania na boisku na Skałce w Świętochłowicach dobiegły końca. Jak już informowaliśmy, juniorki KPR Ruch Chorzów zostały wicemistrzyniami Śląska w piłce ręcznej plażowej, a teraz czekają na decyzję, czy drugie miejsce w eliminacjach da im awans do mistrzostw Polski, które w sierpniu odbędą się w Kątach Wrocławskich.

Katarzyna Masłowska, trener zespołu juniorek Ruchu, od wielu lat występuje w reprezentacji Polski w "plażówce". W 2017 r. zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy w Zagrzebiu. Grała także na mistrzostwach świata, The World Games oraz Światowych Igrzyskach Sportów Plażowych.

Za zasługi dla tej dyscypliny "Masło" została uhonorowana przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Złotą Odznakę wręczył naszej zawodniczce Marek Góralczyk, dyrektor ds. Współpracy z Zagranicą i Piłki Ręcznej Plażowej ZPRP.

Kasia Masłowska wraz z kilkoma zawodniczkami z pierwszej drużyny KPR Ruch przeprowadziła w środę pokazowy trening, podczas turnieju finałowego juniorek młodszych na Skałce.W rywalizacji juniorek młodszych "Niebieskie" - podobnie jak starsze koleżanki - także stanęły na podium. Akademia Handballu Ruch Chorzów zajęła trzecie miejsce na Śląsku (w stawce było siedem drużyn).

Ze Świętochłowic rywalizacja przenosi się teraz do Mysłowic. 4 lipca trzymać będziemy kciuki za młodziczki Akademii Handballu Ruch Chorzów.


Zdjęcie główne: Śląski Związek Piłki Ręcznej