Walczymy do końca. „Niebieskie” zagrają z mistrzem w Lubinie

15 maj 2021 |

W niedzielę, 16 maja, piłkarki KPR Ruch Chorzów zmierzą się na wyjeździe ze świeżo upieczonym mistrzem Polski - Zagłębiem Lubin.

KPR Ruch Chorzów nie ma już szans na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli PGNiG Superligi Kobiet, ale w ostatnich meczach sezonu „Niebieskie” zamierzają stawić zacięty opór wyżej notowanym zespołom.

W niedzielę chorzowianki zagrają w hali RCS w Lubinie, ze świeżo upieczonym mistrzem Polski - Zagłębiem. „Miedziowe” zapewniły sobie tytuł 7 maja, pokonując Start Elbląg. Później przytrafiła im się pierwsza porażka w regulaminowym czasie gry w tym sezonie - 21:22 w Koszalinie z Młynami Stoisław.

- Pracujemy dalej. Będziemy walczyć do końca w tym sezonie. Będziemy się starali pograć dobrze, może zapunktować - mówił w rozmowie z TVP Sport Klaudiusz Sevković, prezes KPR Ruch Chorzów.

W tym sezonie Ruch trzykrotnie musiał uznać wyższość Zagłębia, ale warto zwrócić uwagę na fakt, że każde kolejne spotkanie było coraz bardziej wyrównane. W październiku 2020 r. Ruch przegrał u siebie wysoko - 26:36. Następnie w styczniu br. uległ Zagłębiu w Lubinie 29:36 (na początku II połowy był remis 18:18), a w marcu - w hali MORiS - 27:31.

Mecz Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów odbędzie się w niedzielę, 16 maja, o godz. 18.00. Transmisję przeprowadzi telewizja zobacz.tv - link TUTAJ.