Ważne zwycięstwo przed ligą! Ruch wygrał z Jarosławiem

27 sie 2020 |

KPR Ruch Chorzów pokonał Eurobud JKS Jarosław 32:30 w drugim czwartkowym sparingu w hali MORiS.

„Niebieskie” rozpoczęły mecz w imponującym stylu. Wychodziło im wszystko. Już po 2,5 min prowadziły 4:1, m.in. po dwóch golach Żanety Lipok. Wynik podwyższyła Agnieszka Piotrkowska, a trener przyjezdnych poprosił o czas.

Przez kilkanaście minut Ruch utrzymywał dwu-, trzybramkową przewagę (9:6, 11:8, 12:9), ale Eurobud stopniowo się zbliżał, by w końcu doprowadzić do wyrównania (13:13). Piękną wkrętką Natalia Stokowiec odzyskała prowadzenie dla naszej drużyny, ale po 30 minutach o jedną bramkę lepsze były zawodniczki z Jarosławia.

Źle zaczęliśmy drugą część. Rywalki zdobyły dwa gole i zaczęły niebezpiecznie odjeżdżać. Sygnał do odrabiania strat dała Aleksandra Sójka, a Katarzyna Masłowska podejmowała szybkie i właściwe decyzje, gdy Eurobud grał bez bramkarki. Dwa rzuty na pustą bramkę i dwa gole. Za moment to samo zrobiła Stokowiec i w 38. minucie był remis (20:20).

Później do głosu doszła najlepsza na boisku Karolina Jasinowska (aż 10 goli w meczu). Środkowa „Niebieskich” zdobyła trzy bramki z rzędu, wyprowadzając Ruch na 23:21. Zespół z Podkarpacia podniósł się po chwilowym kryzysie i oglądaliśmy od tego momentu wymianę ciosów.

Bramkę zdobyła nawet… Wiktoria Bednarek, nasza bramkarka (28:27 po jej rzucie przez całe boisko), jednak Eurobud odpowiedział dwukrotnie. W kluczowym momencie Kasia Masłowska dwukrotnie wykorzystała rzut karny. Prowadziliśmy 31:30 i mieliśmy piłkę. Kropkę nad „i” postawiła Ola Sójka, sprytnym rzutem z biodra ustalając wynik spotkania na 32:30.

To był ważny mecz pod względem mentalnym. Nasza drużyna po raz ostatni w okresie przygotowawczym grała z rywalem PGNiG Superligi Kobiet. Udana próba generalna zawsze dodaje pewności siebie. 2 września Ruch zmierzy się jeszcze na wyjeździe z I-ligowym MTS-em Żory.

KPR Ruch Chorzów - Eurobud JKS Jarosław 32:30 (16:17)
KPR Ruch:
Bednarek 1, K. Gryczewska, Chojnacka - Stokowiec 5, Lipok 3, Jaroszewska 2, Kolonko, Jasinowska 10, Piotrkowska 3, Masłowska 4, Tyszczak 1, Doktorczyk, Sójka 3.