W weekend gramy dwa razy! Najpierw derby ze Zgodą, potem Poruba

15 paź 2021 |

Po raz drugi w tym sezonie piłkarki Ruchu rozegrają dwa spotkania w ciągu jednego weekendu - oba odbędą się w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego.

W sobotę o godz. 17.00 "Niebieskie" rozpoczną derbowe spotkanie ze Zgodą Ruda Śląska, w 3. kolejce I ligi. Nasza drużyna jest liderem grupy B, odniosła trzy wysokie zwycięstwa (z Cracovią, Sośnicą oraz - awansem - z ChKS PŁ Łódź). Z kolei Zgoda zainaugurowała sezon wygraną we Wrocławiu (37:35 z AZS-AWF Handball), by w drugiej kolejce przegrać u siebie z MTS Żory 17:29.

Natomiast w niedzielę o godz. 18.00 KPR Ruch zmierzy się z Sokolem Poruba z Czech, w 6. kolejce MOL Ligi. Chorzowianki powalczą o pierwszą wygraną w czesko-słowackich rozgrywkach. Jeśli tak się stanie, awansują z 13. na 10. miejsce (przeskakując m.in. właśnie Porubę). Z rywalem z Ostrawy Ruch mierzył się dwukrotnie latem. Zwyciężył w obu sparingach - 31:26 w Czechach i 31:27 w Chorzowie.

Bilety i karnety
Bilety na poszczególne mecze kosztują: 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy). Będzie je można kupować w kasie hali MORiS. W sprzedaży są także karnety na cały sezon - na mecze I ligi w cenie 40 zł, zaś na mecze MOL Ligi w cenie 60 zł.