W piątek zagramy z Tatranem Stupava. „To już nie ten sam zespół co jesienią”

10 mar 2022 |

- Pojawił się obrzęk, bój występował już trochę wcześniej. Trzeba na razie "zaoszczędzić" Agnieszkę i doprowadzić ją do zdrowia. Wraca za to po chorobie Aneta Kavalova, zaś Viktoria Tyszczak i Marcelina Polańska, które nie grały w meczu ze Zgodą Ruda Śląska, trenowały już w tym tygodniu na 100 procent - dodaje trener Jarosław Knopik. Mecz Tatran - KPR Ruch rozpocznie się o godz. 18.30. Widzowie z Polski nie będą mogli oglądać transmisji ze Stupavy, prawdopodobnie jednak mecz zostanie udostępniony następnego dnia, na kanale Słowackiej Federacji Piłki Ręcznej na YouTube (podobnie było po naszych meczach w Dunajskiej Stredzie, Michalovcach i Sali).

Po raz ostatni w tym sezonie piłkarki Ruchu Chorzów pojadą na Słowację. W piątkowy wieczór zmierzą się z ostatnim zespołem MOL Ligi Tatranem Stupava.

KPR Ruch Chorzów i Tatran Stupava to beniaminkowie MOL Ligi. Lepiej w pierwszym sezonie radzą sobie "Niebieskie", które zgromadziły na koncie 13 punktów i zajmują 10. pozycję. Zespół ze Słowacji zamyka tabelę (14. miejsce), z dwoma "oczkami" na koncie.

Przez pierwsze miesiące Tatran wysoko przegrywał kolejne mecze. Najwyżej w... Chorzowie - 31 października 2021 r - 16:47. Ruch ustanowił wówczas rekord sezonu, który do dziś nie został poprawiony.

Jednak przed piątkowym rewanżem na Słowacji należy zachować ostrożność. Po pierwsze, Stupava w przerwie między rundami MOL Ligi wzmocniła się kilkoma zawodniczkami. Po drugie, poprawiła grę w obronie, nie traci już tylu bramek. Po trzecie zagra u siebie, w hali, w której odniosła jedyne zwycięstwo - 29:25 z Handball PSG Zlin (z tym ostatnim "Niebieskie" niedawno przegrały w hali MORiS).

- Na pewno nie będzie to takie spotkanie jak w Chorzowie. Stupava się wzmocniła, jest groźna szczególnie u siebie, bo w meczach wyjazdowych nie gra w najsilniejszym zestawieniu. Zwycięstwo ze Zlinem czy niedawna porażka z Piskiem różnicą sześciu bramek pokazują, że to nie jest już ten sam zespół co jesienią. Będziemy faworytem, ale na pewno nie wolno nam zlekceważyć najbliższego rywala - podkreśla trener KPR Ruch Jarosław Knopik.

Szkoleniowiec Ruch zwraca uwagę na dwie zawodniczki Tatrana, które potrafią zrobić przewagę i nadają ton grze zespołu - to rozgrywające Pavla Bahorecova oraz Lucie Kovacsova.

"Niebieskie" wyruszą na Słowację pełną "szesnastką". W Chorzowie pozostanie niestety Agnieszka Iwanowicz, która ma problemy z kolanem.

- Pojawił się obrzęk, bój występował już trochę wcześniej. Trzeba na razie "zaoszczędzić" Agnieszkę i doprowadzić ją do zdrowia. Wraca za to po chorobie Aneta Kavalova, zaś Viktoria Tyszczak i Marcelina Polańska, które nie grały w meczu ze Zgodą Ruda Śląska, trenowały już w tym tygodniu na 100 procent - dodaje trener Jarosław Knopik.

Mecz Tatran - KPR Ruch rozpocznie się o godz. 18.30. Widzowie z Polski nie będą mogli oglądać transmisji ze Stupavy, prawdopodobnie jednak mecz zostanie udostępniony następnego dnia, na kanale Słowackiej Federacji Piłki Ręcznej na YouTube (podobnie było po naszych meczach w Dunajskiej Stredzie, Michalovcach i Sali).

Terminarz 21. kolejki MOL Ligi
Piątek, 11 marca

Tatran Stupava - KPR Ruch Chorzów (godz. 18.30)
Slovan Duslo Sala - HK Hodonin (godz. 18.30)
Sobota, 12 marca
Sokol Pisek - DAC Dunajska Streda (godz. 15.00)
Zora Ołomuniec - Banik Most (godz. 17.30)
Sokol Poruba - Hazena Kynżvart (godz. 18.00)
Niedziela, 13 marca
Slavia Praga - Handball PSG Zlin (godz. 17.30)

Awansem (17.02.)
DHC Pilzno - Iuventa Michalovce 17:33