Węglokoks sponsorem KPR Ruch Chorzów

8 wrz 2021 |

Węglokoks S.A. - silna marka zrzeszająca przedsiębiorstwa z sektora górniczego, hutniczego, energetycznego i logistycznego, największy w Polsce eksporter węgla energetycznego, operator logistyczny i handlowy - rozpoczął współpracę z „Niebieskimi”.

- Bardzo się cieszymy, że tak potężna firma, jak Węglokoks S.A., działająca od wielu lat na naszym rynku, postanowiła nas wesprzeć. Nawiązaliśmy umowę o współpracy. Jestem przekonany, że wszyscy będą z niej zadowoleni - podkreśla Krzysztof Zioło, prezes spółki KPR Ruch Chorzów.

Na mocy umowy sponsorskiej logo Węglokoks S.A. zostało umieszczone  na przodzie koszulki KPR Ruch Chorzów. Po raz pierwszy znalazło się na trykotach „Niebieskich” podczas rozgrywanego 21 sierpnia br. międzynarodowego turnieju piłki ręcznej w Ostrawie, zakończonego zwycięstwem naszego zespołu.

- Traktujemy to jako dobry omen. Z nowym partnerem, który działa m.in. w sektorze energetycznym, nabraliśmy pozytywnej energii. Wygraliśmy z drużyną z Czech Sokolem Poruba, a także z wicemistrzem Austrii WAT Atzgersdorf - mówi prezes KPR Ruch Chorzów.Od września br. nasz Klub występuje - jako pierwsza polska drużyna w historii - w MOL Lidze. To rozgrywki z udziałem najlepszych zespołów z Czech i Słowacji.

- Wkraczamy na rynek czesko-słowacki, na którym nasz Partner jest już od dłuższego czasu i sprzedaje na nim swoje produkty - dodaje prezes Krzysztof Zioło.

WĘGLOKOKS S.A. to silna marka zrzeszająca przedsiębiorstwa z sektora górniczego, hutniczego, energetycznego i logistycznego. To także największy w Polsce eksporter węgla energetycznego, operator logistyczny i handlowy. Wśród polskich i zagranicznych kontrahentów marka WĘGLOKOKS od niemal 70 lat jest synonimem rzetelności i najwyższej jakości.

Przedsiębiorstwo powstało w 1951 roku jako Centrala Handlu Zagranicznego, zajmująca się głównie eksportem węgla kamiennego. Obecnie węgiel jest eksportowany głównie do krajów Unii Europejskiej, ale coraz silniej eksplorowane są rynki krajów Afryki Północnej i Azji Wschodniej. Działalność Firmy na rynku krajowym to przede wszystkim: handel produktami dla hutnictwa, dostawy magnetytu i flokulantów, materiałów dla górnictwa oraz handel biomasą i paliwami płynnymi dla przemysłu energetycznego.

WĘGLOKOKS S.A. stojący na czele prężnie działającej Grupy Kapitałowej, jest jedną z największych firm w województwie śląskim, która kładzie nacisk na innowacyjność i nowe technologie.