Trzy punkty we Wrocławiu, a teraz przed nami hit I ligi!

27 mar 2022 |

KPR Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe AZS-AWF Handball Wrocław 27:21 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli gr. B pierwszej ligi.

"Niebieskie" pojechały do Wrocławia, by zakończyć marcowy "maraton". Odczuwały trudy kilku poprzednich spotkań, wykonały jednak zadanie, pokonując ostatni zespół gr. B, AZS-AWF Handball.

W hali wrocławskiej AWF zagrała cała szesnastka z Chorzowa, w tym powracająca po wyleczeniu urazu nadgarstka Natalia Stokowiec. "Kisiel" zdobyła dwie bramki. Najczęściej do siatki trafiała Natalia Kolonko - pięć razy, w tym cztery gole z rzutów karnych (egzekwowanych ze 100-procentową skutecznością).

W 16. kolejce pauzował najgroźniejszy rywal Ruchu MTS Żory. I to właśnie z tym zespołem podopieczne Jarosława Knopika zmierzą się w następnym spotkaniu - w sobotę (2.04.) o godz. 20.00 w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego. Będzie się działo!

AZS-AWF Handball Wrocław - KPR Ruch Chorzów 21:27 (12:15)
AZS-AWF:
Glabik, Lipiec, Matczyńska - Wałowska 7, Maziarz 6, Pytel 4, Łuszczyńska 2, Gwóźdź 1, Kazimierz 1, Fryśna, Płaza.
KPR Ruch: Ciesiółka, Knapik - Jasinowska 1, Polańska 3, Wilczek 1, Tyszczak 1, Kolonko 5, Doktorczyk, Masiuda, Kavalova 3, Kiel 1, M. Gryczewska 1, Radlak 3, Grabińska 4, Masałowa 2, Stokowiec 2.
Sędziowały: Magdalena Bązi-Chałupczak (Dobrzeń Wielki), Anna Chojnowska (Opole).
Kary: AZS-AWF - 14 minut, KPR Ruch - 6 minut.