Ruch zdobył Zlin! Mamy pierwszą wygraną w MOL Lidze

24 paź 2021 |

Trener Jarosław Knopik zanotował udany debiut na ławce „Niebieskich”. Nasz zespół pokonał na wyjeździe Handball PSG Zlin 40:33 (20:15).

To był mecz o przełamanie dla obu drużyn. Zlin wygrał tylko na inaugurację MOL Ligi, a następnie doznał pięciu porażek. Ruch miał na koncie jeden punkt za remis z Zorą Ołomuniec.

Pierwsze 20 minut to wyrównany bój. Prowadziliśmy różnicą dwóch bramek po rzutach Katarzyny Wilczek (4:2) i Pauli Masiudy (5:3), ale gospodynie odpowiedziały trzema golami z rzędu. Trafienia Poliny Masałowej i Masiudy pozwoliły nam odskoczyć na 12:10, lecz zespół ze Zlina doprowadził do remisu 13:13.

Końcówka pierwszej części należała już jednak do „Niebieskich”. Nie myliły się rozgrywające - Masałowa, Masiuda i Marcelina Polańska, zaś „Masło” pewnie wykonała rzut karny równo z końcową syreną. Ruch schodził na przerwę, prowadząc 20:15.

Pierwszy atak po zmianie stron skutecznie wykończyła Laura Holincova, ale później znów dominował nasz zespół. Trafiliśmy pięć razy bez odpowiedzi i w 35. minucie przewaga Ruchu wynosiła aż dziewięć goli (25:16).

W drugiej części nie do zatrzymania była Natalia Doktorczyk. Zdobyła osiem bramek na osiem prób! Po akcji innej naszej skrzydłowej - Sabiny Radlak - w 59. minucie pękła „czterdziestka” (40:31). Ostatnie dwa gole rzuciły zawodniczki z Czech, a mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Ruchu 40:33.

Pierwszy komplet punktów w MOL Lidze dał Ruchowi awans z 13. na 11. miejsce. W następnej kolejce zagramy u siebie z ostatnim zespołem tabeli Tatranem Stupava (31.10., godz. 18.00). Dzień wcześniej (30.10., godz. 17.00) podejmiemy w I lidze AZS-AWF Handball Wrocław.

Handball PSG Zlin - KPR Ruch Chorzów 33:40 (15:20)