Ruch zagra ostatni mecz w hali MORiS. „Chcemy podziękować kibicom”

20 maj 2022 |

W sobotę (21.05.) o godz. 17.00 KPR Ruch Chorzów podejmie UKS Dziewiątka Legnica - drużynę, która jako jedyna pokonała go w tym sezonie. „Niebieskie” zakończą występy w gr. B, a następnie będą się szykować do Turnieju Mistrzyń.

10 stycznia 2022 r. KPR Ruch doznał jedynej porażki w I lidze. Nieoczekiwanie uległ na wyjeździe UKS Dziewiątka Legnica 28:30. Od tego momentu wygrał dziewięć meczów z rzędu, w miniony weekend zapewnił sobie mistrzostwo w grupie B.

A w sobotę - w hali MORiS o godz. 17.00 - będzie chciał zrewanżować się legniczankom za wspomniane potknięcie.

- Na pewno jest to dla nas dodatkowa motywacja, że ten zespół jako jedyny z nami wygrał. Jednak sobotni mecz będzie ważny także z innego względu. Jest to podziękowanie dla naszych kibiców, którzy chodzili na mecze w hali MORiS, jeździli za nami, wspierali nas. To, że jesteśmy w tym miejscu, jakim jesteśmy, to także duża ich zasługa. Nie wypada się z nimi pożegnać we własnej hali inaczej niż zdecydowanym zwycięstwem, w dobrym stylu - podkreśla trener Ruchu Jarosław Knopik.

Po sobotnim spotkaniu z Legnicą Ruch rozpocznie przygotowania do Turnieju Mistrzyń, który w dniach 3-5 czerwca zostanie rozegrany w Brodnicy. Jak już informowaliśmy, rywalami naszej drużyny będą: MKS PR Urbis Gniezno (mistrz gr. A) oraz UKS Varsovia (mistrz gr. C). Losowanie zaplanowano na 26 maja.

- Interesuje nas to, by zakończyć mecz z Legnicą w pełnym zdrowiu, a potem jak najlepiej spożytkować dwa tygodnie przed Turniejem Mistrzyń. Będziemy spokojnie pracować, by ten najlepszy Ruch kibice zobaczyli w Brodnicy - dodaje trener Knopik.

W sobotę zamieścimy na naszej stronie link do transmisji z meczu Ruch - UKS Dziewiątka Legnica.