Ruch wraca do gry. W sobotę walczymy o punkty na Słowacji

4 lut 2022 |

5 lutego piłkarki KPR Ruch Chorzów zmierzą się na wyjeździe ze Slovanem Duslo Sala. Początek spotkania o godz. 18.00.

W poprzednie dwa weekendy kluby MOL Ligi miały spore problemy z koronawirusem. Udało się rozegrać nieliczne mecze, większość spotkań przełożono (w tym mecze "Niebieskich" z Zorą Ołomuniec i Iuventą Michalovce).

Na szczęście sytuacja w klubach z Czech i ze Słowacji uległa poprawie. W sobotę, 5 lutego, mają się odbyć - planowo - wszystkie mecze 17. kolejki. KPR Ruch Chorzów uda się na Słowację, by zagrać ze Slovanem Duslo Sala - ósmym zespołem tabeli, od którego dzieli nas pięć punktów.

W pierwszej rundzie "Niebieskie" uległy Slovanowi w hali MORiS 29:33. Miejmy nadzieję, że tym razem uda nam się zabrać punkty rywalowi na jego terenie.

Dobrą wiadomością jest powrót do meczowego składu Michaliny Gryczewskiej. - Trenuje z nami drugi tydzień, w tym tygodniu już na pełnych obciążeniach. Michalina będzie do gry. Chcemy, by już była z zespołem, może weszła na chwilę, żeby miała pierwsze przetarcie po dłuższej przerwie - mówi trener Jarosław Knopik.

Na Słowacji zabraknie więc jedynie Natalii Doktorczyk, która dochodzi do pełni sił po urazie dłoni. Najprawdopodobniej zobaczymy ją za ok. dwa tygodnie.

Program 17. kolejki MOL Ligi
Sobota, 5 lutego

Sokol Pisek - Hazena Kynżvart (godz. 15.00)
DHC Pilzno - Tatran Stupava (godz. 17.00)
Zora Ołomuniec - Sokol Poruba (godz. 17.30)
Slavia Praga - HK Hodonin (godz. 17.30)
DAC Dunajska Streda - Iuventa Michalovce (godz. 18.00)   
Handball PSG Zlin - Banik Most (godz. 18.00)
Slovan Duslo Sala - KPR Ruch Chorzów (godz. 18.00)