Ruch grał falami, Zagłębie przedłużyło zwycięską serię

1 mar 2020 |

Nie było niespodzianki w spotkaniu Niebieskich z wiceliderem PGNiG Superligi Kobiet. Metraco Zagłębie Lubin odniosło jedenaste zwycięstwo z rzędu. Pokonało Ruch 30:25.

Nasz zespół - po sobotniej wygranej Piotrcovii w Koszalinie (po rzutach karnych) - znalazł się w arcytrudnej sytuacji. Strata do zespołu z Piotrkowa Trybunalskiego, bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie, wzrosła do pięciu punktów.

"Niebieskie" w 5. minucie prowadziły 2:1, ale później Metraco Zagłębie - po akcjach m.in. Kingi Grzyb i Viktorii Belmas - odskoczyło na 7:3. Chorzowianki miały duże problemy ze sforsowaniem wysoko ustawionej obrony rywalek. W końcu jednak zaczęły odrabiać stratę. Ruch rzucił pięć goli z rzędu i w 16. minucie objął prowadzenie 8:7 po rzucie karnym Magdaleny Drażyk, a następnie 9:8 po trafieniu Natalii Stokowiec.

Radość naszych piłkarek i kibiców nie trwała długo. Kary złapały Karolina Jasinowska i Katarzyna Masłowska. Wprawdzie grając w osłabieniu, "Niebieskie" zdobyły piękną bramkę, po "wrzutce" Stokowiec efektownym rzutem popisała Żaneta Lipok, ale przewaga "Miedziowych" stopniowo rosła. W 22. minucie było 11:14, zaś pięć minut później już 12:17.

Ruch mógł zmniejszyć dystans do trzech goli, ale Drażyk, która wcześniej pewnie wykonała trzy rzuty karne, na koniec tej części przegrała pojedynek z siedmiu metrów z Moniką Maliczkiewicz. Po 30 minutach było 14:18.

Podopieczne Michała Boczka po zmianie stron ruszyły w pościg, mając w pamięci styczniowe spotkanie w Lubinie (gdzie z "minus 6" doprowadziły do stanu "minus 1"). Strata zmalała do trzech goli (20:23), a do tego Patrycja Chojnacka obroniła rzut karny wykonywany przez Malwinę Hartman.

Faworyt z Lubina szybko jednak uspokoił sytuację. Małgorzata Trawczyńska i Daria Zawistowska pokonywały Karolinę Kuszkę, a przewaga Zagłębia wynosiła w 50. minucie aż siedem goli (28:21). Raz jeszcze nasze piłkarki poderwały się do ataku, w 56. minucie przegrywały 25:28, jednak w końcówce dwie zawodniczki doznały kontuzji. Najpierw Aleksandra Jaroszewska (uraz kolana), a później Agnieszka Piotrkowska (uraz stawu skokowego). Hartman i Belmas przypieczętowały sukces ekipy z Lubina.

W następnej, 20. serii PGNiG Superligi Kobiet zagramy na wyjeździe z Młynami Stoisław Koszalin (7.03.).

KPR Ruch Chorzów - Metraco Zagłębie Lubin 25:30 (14:18)