Przegrywamy w Koszalinie. Zadecydowała druga połowa

7 mar 2020 |

KPR Ruch Chorzów uległ na wyjeździe Młynom Stoisław Koszalin 25:31 (17:17).

W sobotę na ławce Ruchu debiutował Marcin Księżyk, dla którego był to powrót do naszego klubu po pięciu latach. "Niebieskie" w pierwszej połowie toczyły wyrównany bój z Młynami Stoisław Koszalin. Początkowo trafiała Marcelina Polańska z rzutów karnych (po dwóch "siódemkach" było 3:3, w 6. minucie).

Później gospodynie uzyskały trzybramkową przewagę (9:6), ale odpowiedź Ruchu była natychmiastowa. Po bramkach Katarzyny Masłowskiej, Żanety Lipok i Agnieszki Piotrkowskiej nasza drużyna prowadziła 11:10 (17. minuta). Obie drużyny szły łeb w łeb do zakończenia tej części. Ruch raz jeszcze objął prowadzenie - 17:16, Młyny Stoisław wyrównały przed przerwą, po rzucie Gabrieli Urbaniak.

Na początku drugiej części znów byliśmy lepsi o jedną bramkę (18:17), gdy Marcelina Polańska wykorzystała kolejny rzut karny. Później jednak Ruch miał problemy w ofensywie, a gospodynie złapały wiatr w żagle. Zespół Anity Unijat odskoczył na 4-5 bramek i ostatecznie wygrał z Ruchem 31:25.

W innym spotkaniu 20. serii PGNiG Superligi Kobiet Piotrcovia Piotrków Trybunalski pokonała Eurobud JKS Jarosław 26:24. Tym samym strata naszej drużyny do Piotrcovii wzrosła do ośmiu punktów.

W przyszłym tygodniu "Niebieskie" dwukrotnie zagrają u siebie. W środę, 11 marca, powalczą w półfinale PGNiG Pucharu Polski z Metraco Zagłębiem Lubin (godz. 18.00), zaś w niedzielę, 15 marca, zagrają w Superlidze z Piotrcovią (godz. 17.00).

Młyny Stoisław Koszalin - KPR Ruch Chorzów 31:25 (17:17)