PGNiG Superliga nadal z 8 zespołami? Tczew i Kielce nie rozegrają barażu

11 maj 2020 |

Zwycięzcy obu grup I ligi w sezonie 2019/20 - Sambor Tczew i Korona Handball Kielce - mieli rozegrać baraż o miejsce w Superlidze. Oba kluby jednak z niego zrezygnowały.

W marcu br. zakończone zostały rozgrywki w PGNiG Superlidze Kobiet. Z elity nikt nie spadł. Początkowo wszystko wskazywało na to, że w przyszłym sezonie będzie w niej występować dziewięć, a nie osiem zespołów. Władze ZPRP zarządziły bowiem rozegranie barażu o awans między zespołami, które zajmowały pierwsze miejsce w obu grupach I ligi - Samborem Tczew (gr. A) i Koroną Handball Kielce (gr. B).

Do barażu jednak nie dojdzie. 22 kwietnia zarząd Stowarzyszenia Korona Handball Kielce zrezygnował z gry, "w związku z brakiem możliwości zgromadzenia budżetu minimalnego w wysokości 1 mln zł, wymaganego przez PGNiG Superligę Kobiet".

Sambor miał więc otwartą drogę do Superligi (w przypadku spełnienia wymogów licencyjnych). Klub z Pomorza także jednak pozostaje na szczeblu pierwszoligowym. 9 maja wydał oświadczenie.

"Zarząd Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Sambor Tczew z przykrością informuje, że rezygnuje ze starania się o licencję na grę w Superlidze kobiet w sezonie 2020/21. W obecnej sytuacji i panującej pandemii Covid-19 zebranie wymaganego budżetu stało się niemożliwe. Zarówno jednostki samorządowe, jak i sponsorzy prywatni borykają się obecnie z wieloma problemami, głównie finansowymi. Dlatego choć przykry dla nas, ale zrozumiały wydaje się fakt, że wspieranie sportu, zwłaszcza tego seniorskiego zeszło na plan dalszy".

Wszystko wskazuje więc na to, że w sezonie 2020/21 w PGNiG Superlidze Kobiet nadal będzie występować osiem zespołów, w tym KPR Ruch Chorzów.