PGNiG Summer Superliga: Ruch zagra w finale!

26 cze 2022 |

Niebieskie zwyciężyły w półfinale z Samborem Tczew 2:0 i o godz. 13.20 wystąpią w spotkaniu finałowym.

Piłkarki Ruchu Chorzów nie zwalniają tempa na turnieju PGNiG Summer Superligi (mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej) w Starych Jabłonkach! Po trzech sobotnich wygranych przystąpiły w niedzielny poranek do rywalizacji o finał.

Rywalem "Niebieskich" był Sambor Tczew - zespół, który pokonały już w grupie (2:0). Pierwszy set półfinału zdecydowanie należał do naszej drużyny. Wygraliśmy wysoko 20:10.

W drugim secie oglądaliśmy zaciętą rywalizację, która rozstrzygnęła się w samej końcówce. Iryna Morozenko wykorzystała rzut karny (14:12), a rywalki nie zdołały już odpowiedzieć. Po zwycięstwie 2:0 w setach Ruch zameldował się w finale!

Finał rozegrany zostanie o godz. 13.20, a rywalem chorzowianek będzie KS Lakers Powidz.