PGNiG Summer Superliga: KPR Ruch triumfuje w Starych Jabłonkach!

26 cze 2022 |

„Niebieskie” nie miały sobie równych w drugim turnieju PGNiG Summer Superligi w Starych Jabłonkach. W finale pokonały Lakers Powidz 2:0.

W pierwszym secie chorzowianki od początku osiągnęły kilkupunktową przewagę. Na lewej stronie szalała Anna Diablo, która grała ze stuprocentową skutecznością. W końcówce kilka ważnych akcji - m.in. dwie wrzutki - przeprowadziła Iryna Morozenko. Ruch wygrał tę część pewnie i bardzo wysoko - 32:20.

Drużyna z Powidza w drugim secie początkowo dotrzymywała kroku Ruchowi. Wyszła nawet na pierwsze prowadzenie (9:8). Jak się później okazało - zarazem ostatnie. Nasz zespół szybko bowiem zareagował. Dwukrotnie z karnego trafiła Morozenko, a za moment Diablo i było 14:9 dla „Niebieskich”. Przy stanie 22:14 stało się jasne, że Ruch nie wypuści szansy z rąk. W końcówce rywalki nieco zmniejszyły dystans.

Trzecie miejsce w Starych Jabłonkach zajął Sambor Tczew, zaś czwarte GRU JUKO Piotrków Trybunalski. MVP (najbardziej wartościową zawodniczką) wybrana została Anna Diablo z Ruchu.

Trzeci turniej eliminacyjny PGNiG Summer Superligi odbędzie się w Gdańsku, w dniach 30-31 lipca. Natomiast 6 i 7 sierpnia w Płocku rozegrany zostanie turniej finałowy mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej.

PGNiG Summer Superliga - finał
KPR Ruch Chorzów - KS Lakers Powidz 2:0 (32:20, 22:18)
KPR Ruch:
Shalimova - Zoria, Morozenko, Masałowa, Trietina, Diablo, Bondarenko, Komarova, Sytenka, Kalyhina.