Paula Masiuda zagra w KPR Ruch Chorzów

30 lip 2021 |

Po 12 latach występów w SPR Olkusz Paula Masiuda zdecydowała się na zmianę. Najlepsza strzelczyni I ligi w minionym sezonie wzmocni naszą drużynę.

Miło nam poinformować o kolejnej nowej zawodniczce w naszym zespole. Kontrakt z Ruchem podpisała Paula Masiuda.

29-letnia rozgrywająca pochodzi z Krakowa. Praktycznie przez całą karierę występowała w SPR Olkusz, była kapitanem "Srebrnych Lwic".

- To bardzo duża zmiana w moim życiu. Spędziłam 12 lat w jednym klubie. Myślę, że po tych 12 latach ta zmiana była już konieczna. Codziennie dojeżdżałam z Krakowa do Olkusza, było to już dla mnie troszeczkę męczące. Z Krakowa do Chorzowa miałabym blisko, ale chcę się przeprowadzić na Śląsk, wówczas będzie mi łatwiej - podkreśla nasza nowa zawodniczka.

Paula Masiuda była najlepszą strzelczynią w minionym sezonie I ligi. Zdobyła aż 134 bramki w 16 spotkaniach (średnia 8,38 na mecz).

Z jakimi nadziejami przychodzi do Ruchu? - Nie chcę zabrzmieć buńczucznie, ale lubię pracować, dlatego nie przeraża mnie to, że będziemy grać w dwóch ligach (polskiej I lidze i czesko-słowackiej MOL Lidze - przyp. red.). Myślę, że sobie świetnie poradzimy. Gra w MOL Lidze to mega innowacja jak na skalę polską. Bardzo czekam na to, żeby zmierzyć się z drużynami spoza naszych granic - dodaje Paula Masiuda.

Przypomnijmy, że kontrakt z Ruchem podpisała także inna była zawodniczka SPR Olkusz, skrzydłowa Sabina Radlak (więcej TUTAJ). - A rok temu z Olkusza do Chorzowa przeniosła się Natalia Kolonko. Widocznie nas ciągnie do siebie - uśmiecha się na koniec rozmowy Paula Masiuda.