MOL Liga po raz pierwszy w Chorzowie! „Zrobić widowisko i wygrać”

10 wrz 2021 |

- Jest to coś nowego, gramy z nowymi drużynami, kibice wreszcie wracają do naszej hali. Nasz cel jest prosty: zwycięstwo - podkreśla Kaja Gryczewska, bramkarka „Niebieskich”, przed sobotnim meczem u siebie z Zorą Ołomuniec

To będzie historyczne wydarzenie. W sobotę, 11 września, czesko-słowacka MOL Liga po raz pierwszy zawita do Chorzowa. W 2. kolejce KPR Ruch Chorzów podejmie Zorę Ołomuniec - spotkanie rozegrane zostanie o godz. 13.00 w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113.

Nasza drużyna wreszcie będzie mogła liczyć na wsparcie kibiców. Po raz ostatni fani oglądali z trybun mecz w hali MORiS niemal rok temu - 19 września 2020 r. (przeciwko Startowi Elbląg w Superlidze).

- W tamtym sezonie pandemia pokrzyżowała nam plany, teraz w końcu zagramy przed własną publicznością. Mam nadzieję, że kibice dopiszą. Będzie to pierwszy mecz MOL Ligi w Polsce. Coś nowego, nowe drużyny, nie cały czas te same, jak w Superlidze. Będzie można zrobić widowisko - podkreśla Kaja Gryczewska, bramkarka KPR Ruch Chorzów.

Zora Ołomuniec to czwarty zespół poprzedniego sezonu MOL Ligi. Obecne rozgrywki rozpoczęła źle, od wysokiej porażki na wyjeździe z DHC Pilzno 18:28.

„Niebieskie” w sierpniu miały okazję mierzyć się z zespołem z Ołomuńca - na turnieju organizowanym w tym mieście. Po bardzo zaciętym meczu przegrały 34:35.

- Ten sparing pokazał, że w sobotę wszystko może się zdarzyć i jesteśmy w stanie wygrać z Zorą. Nasz cel jest prosty: zwycięstwo - podkreśla Kaja Gryczewska.

KPR Ruch ma już za sobą dwa wyjazdowe spotkania w MOL Lidze. Mierzył się z rywalami, którzy są typowani do walki o najwyższe cele - najpierw z aktualnym mistrzem, czeskim Banikiem Most (22:41), później z trzecią drużyną poprzedniego sezonu, wicemistrzem Słowacji DAC Dunajska Streda (26:32; mecz rozegrany awansem).

- W pierwszym meczu trafiłyśmy na bardzo mocnego przeciwnika, ciężko było oczekiwać czegoś więcej. Drugie spotkanie potoczyło się dla mnie trochę niefortunnie, bo grałam z zatruciem pokarmowym. Wybiło mnie to z rytmu. Nie miałam możliwości zagrać na 100 procent. Mam nadzieję, że w sobotę będzie już wszystko ok - dodaje bramkarka „Niebieskich”.

Przypomnijmy, że bilety na mecz KPR Ruch - Zora Ołomuniec można będzie kupować w kasie hali MORiS (10 zł - normalny i 5 zł - ulgowy).

Terminarz 2. kolejki MOL Ligi
Sobota, 11 września

KPR Ruch Chorzów - Zora Ołomuniec (godz. 13.00)
DAC Dunajska Streda - HK Hodonin (godz. 16.00)
Hazena Kynzvart - Handball PSG Zlin (godz. 16.00)
Banik Most - Iuventa Michalovce (godz. 17.30)
Slovan Duslo Sala - DHC Pilzno (godz. 18.00)
Tatran Stupava - Slavia Praga (godz. 18.00)
Sokol Poruba - Sokol Pisek (godz. 18.00)