Mistrz Słowacji pokonał Ruch i został nowym liderem MOL Ligi

17 wrz 2021 |

Nie było niespodzianki w piątkowym meczu w Michalovcach. Iuventa wygrała z Ruchem Chorzów 33:20.

Już przed meczem było wiadomo, że osłabione „Niebieskie” (kontuzjowane są m.in. Viktoria Tyszczak i Natalia Doktorczyk, a Katarzyna Wilczek wróci do gry dopiero za tydzień) będą mieć bardzo ciężkie zadanie na Słowacji. Iuventa Michalovce uważana jest za jednego z dwóch głównych faworytów MOL Ligi (obok Banika Most).

Początkowo Ruch starał się dotrzymywać kroku Iuvencie. Na dwa gole miejscowej ekipy odpowiedziała z rzutu karnego Marcelina Polańska. W 10. minucie po bramce Natalii Kolonko przegrywaliśmy 3:5. Niestety dwie minuty później było już 3:7.

„Niebieskie” straciły w pierwszej połowie Karolinę Jasinowską, która została trafiona łokciem w nos przez jedną z rywalek.

Po 30 minutach Iuventa miała pięć bramek przewagi (15:10). Drugą połowę rozpoczęliśmy od zmarnowanego rzutu karnego (pomyliła się Marcelina Polańska), ale później bramkarkę gospodyń pokonywały Natalia Stokowiec i Michalina Gryczewska (2 gole).

O ile w pierwszej połowie Ruch uniknął przestoju, o tyle w drugiej części słabszy fragment przytrafił mu się dwukrotnie.  Najpierw gospodynie odjechały z 19:13 na 23:13, a następnie z 25:16 na 30:16. Ostatecznie mistrz Słowacji pokonał „Niebieskie” 33:20.

Iuventa awansowała na pozycję lidera MOL Ligi, Ruch nadal zajmuje 12. miejsce.

W następny weekend nasza drużyna rozegra dwa spotkania u siebie - najpierw rozpocznie rywalizację w I lidze (z Cracovią, 25 września), a następnie, w kolejnym meczu ligi czesko-słowackiej, podejmie Slovana Duslo Sala (26 września).

Iuventa Michalovce - KPR Ruch Chorzów 33:20 (15:10)
Iuventa:
Almeida, Jablonska-Bobal - Dvorscakova 4, Stefanikova 2, Popovcova 6, Rebicova 3, Trifunović 4, Trunkova 3, Dulinova, Holejova 5, Wolingerova 2, Bajciova, Radović 1, Godec 2, Aspridu, Borysevych 1.
KPR Ruch: K. Gryczewska, Ciesiółka - Jasinowska, Polańska 3, Kolonko 1, Masiuda 3, Kiel, M. Gryczewska 3, Radlak, Grabińska 5, Stokowiec 3, Masałowa 2.
Sędziowali: Ivan Vydra, Ondrej Sabol.
Kary: Iuventa - 2 minuty, Ruch - bez kar.