Marcin Księżyk trenerem KPR Ruch Chorzów

5 mar 2020 |

Władze Ruchu podjęły decyzję o zmianie na stanowisku trenera. Michała Boczka zastąpił Marcin Księżyk.

- Mimo trudnej sytuacji w tabeli nadal walczymy o utrzymanie Superlidze, a także o awans do finału Pucharu Polski. Zespół potrzebuje nowego impulsu. Trener Marcin Księżyk zna większość piłkarek Ruchu, pracował już w Chorzowie - mówi prezes KPR Ruch Chorzów Klaudiusz Sevković.

Marcin Księżyk prowadził w tym sezonie pierwszoligowe MTS Żory, aktualnego wicelidera grupy B pierwszej ligi. Z Ruchem podpisał kontrakt obowiązujący do zakończenia sezonu.

W czwartek poprowadził już pierwszy trening, a na ławce „Niebieskich” zadebiutuje w sobotnim (7.03.) spotkaniu 20. serii PGNiG Superligi kobiet z Młynami Stoisław Koszalin na wyjeździe.

- Wierzę w to, że uratujemy miejsce w Superlidze. Mamy pięć punktów straty do Piotrcovii, trochę grania jeszcze przed nami. Gdybym nie wierzył w utrzymanie, to pewnie bym się nie podjął tego zadania - podkreśla Marcin Księżyk, który pracował już w Ruchu w sezonach 2009/10 oraz 2014/15.

Trenerowi Michałowi Boczkowi, który prowadził naszą drużynę od października 2019 r., dziękujemy za pracę w Ruchu i życzymy powodzenia w kolejnych etapach kariery.