Marcin Księżyk: Start Elbląg na pewno jest w naszym zasięgu

18 wrz 2020 |

- Trzeba tylko opanować emocje i do boju! - podkreśla trener KPR Ruch Chorzów Marcin Księżyk przed sobotnim meczem ze Startem Elbląg.

Nasza drużyna zagra ze Startem Elbląg w sobotę, o godz. 17.00, w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego. Przed meczem rozmawialiśmy z trenerem "Niebieskich", Marcinem Księżykiem.

- O meczu w Kobierzycach (Ruch przegrał w pierwszej serii 22:36 - przyp. red.) trzeba zapomnieć, wyciągnąć wnioski i poprawić się w następnym. Ogólnie bardzo mało rzeczy w naszej drużynie zagrało. Było chyba przemotywowanie, dziewczyny tak bardzo chciały, że to czasami działa na przekór.

- Czas najwyższy wygrać przed własną publicznością. Elbląg jest na pewno w naszym zasięgu, ale musimy zagrać na swoim dobrym poziomie. Tak jak prezentowaliśmy się w meczach kontrolnych. Graliśmy z mocnymi przeciwnikami i pokazaliśmy, że potrafimy. Teraz trzeba tylko opanować emocje i do boju!

- Do gry jest już gotowa Marcelina Polańska, która wyleczyła uraz barku i trenuje z nami od poniedziałku. Asia Rodak i Patrycja Chojnacka jeszcze nie będą brane pod uwagę przy ustalaniu składu.


Bilety na mecz Ruch - Start można kupować tylko przez internet - TUTAJ

Fot. PGNiG Superliga Kobiet/KPR Gminy Kobierzyce