Marcelina Polańska: Znam smak spadku, chcę poznać smak awansu

31 maj 2022 |

- Za wszelka cenę chcemy wrócić do Superligi - podkreśla rozgrywająca „Niebieskich” przed rozpoczynającym się w piątek w Brodnicy Turniejem Mistrzyń.

Trwa wielkie odliczanie! W dniach 3-5 czerwca w hali OSiR w Brodnicy odbędzie się Turniej Mistrzyń z udziałem najlepszych ekip trzech grup pierwszej ligi: MKS PR Urbis Gniezno, KPR Ruch Chorzów oraz UKS Varsovia Warszawa. Tylko zwycięzca imprezy zapewni sobie awans do PGNiG Superligi Kobiet.

Ruch zacznie turniej od meczu z zespołem z Gniezna (piątek, godz. 18.00). Dwadzieścia cztery godziny później zmierzy się z Varsovią.

- Ciężko powiedzieć, kto jest faworytem Turnieju Mistrzyń, każda drużyna wygrała swoją grupę. Grałyśmy już w Superlidze, więc mamy troszeczkę więcej doświadczenia niż Warszawa czy Gniezno, ale broń Boże nie lekceważymy rywali. Do każdego meczu podchodzimy mocno zmotywowane, wiemy, o co gramy, za wszelką cenę chcemy wrócić do Superligi - podkreśla rozgrywająca naszego zespołu Marcelina Polańska.

Marcelina grała już w Ruchu, gdy „Niebieskie” po raz ostatni wywalczyły awans do PGNiG Superligi Kobiet, pokonując - w maju 2017 r. - KPR Jelenia Góra po dramatycznym dwumeczu (28:24 i 23:26). Tyle że we wspomnianych barażach nie wystąpiła. Podkreśla więc, że nie poznała smaku awansu.

- Nie grałam w tamtych meczach, miałam kontuzję, skręconą kostkę, a było nas wtedy bardzo dużo w kadrze. Znam tylko smak spadku (w 2021 r. Ruch opuścił Superligę - przyp. red.). Nie jest fajny i nie polecam go nikomu. Mam nadzieję i mocno w to wierzę, że w tym roku odczuję smak awansu do Superligi - dodaje Marcelina Polańska.

Najskuteczniejsza zawodniczka Ruchu w pierwszoligowym sezonie (99 bramek w 19 meczach) nie miała jeszcze okazji zagrać w Brodnicy.

- Zobaczymy, ilu kibiców przyjedzie od nas, a ilu z Gniezna i Warszawy. Jeśli najwięcej kibiców będzie z Gniezna, to będziemy sobie musiały poradzić. Czasami jak jedziemy gdzieś na wyjazd, słyszę bębny i doping, to wmawiam sobie, że są to „nasi” kibice i oni dopingują nas. Lubię taką atmosferę, głośny doping. Ta adrenalina zaczyna jeszcze bardziej działać - kończy piłkarka „Niebieskich”.

Mecze Ruchu z MKS PR Gniezno i UKS Varsovia transmitowane będą na kanale Youtube ZPRP ( TUTAJ>>)