Marcelina Polańska: Z Piotrcovią o zwycięstwo i szczęśliwe święta

19 gru 2020 |

- Cieszę się z pierwszej w tym sezonie wygranej i tytułu Zawodniczki Tygodnia, ale skupiam się już na wtorkowym meczu z Piotrcovią - mówi Marcelina Polańska, rozgrywająca „Niebieskich”.

W miniony weekend piłkarki Ruchu Chorzów wygrały pierwszy mecz w sezonie - w Elblągu ze Startem 27:26. Jedną z jego bohaterek była Marcelina Polańska, autorka sześciu trafień dla „Niebieskich”. Z naszą rozgrywającą rozmawiamy na kilka dni przed ostatnim meczem w tym roku - z Piotrcovią (22.12.).

- Już w listopadzie Ruch prezentował się lepiej, ale jeszcze nie punktował. W końcu odpalił w meczu ze Startem Elbląg. Jak go podsumujesz?

- W Elblągu od początku prowadziłyśmy. Mecz był pod naszą kontrolą, mogłyśmy zwyciężyć wyżej i spokojniej. Końcówkę zagrałyśmy trochę nerwowo, ale na szczęście skończyło się jedną bramką dla nas.

- Zwycięstwo mocno Was podbudowało?

- Zdecydowanie, miło się trenuje po wygranej. Cieszyłyśmy się z przełamania, ale dość krótko. Skupiamy się bowiem mocno na kolejnym przeciwniku, trenujemy stricte pod wtorkowy mecz z Piotrcovią.

- Czego spodziewacie się po Piotrcovii?


- Piotrcovia pokazał w tym sezonie, że jest bardzo dobrym zespołem. Przez cały tydzień przygotowujemy się „pod” nią. Mam nadzieję, że to zaprocentuje, wygramy ten mecz i będziemy szczęśliwe spędzać święta.

- Głosami internautów zostałaś kilka dni temu wybrana Zawodniczką Tygodnia w Superlidze.

- Walka o „lajki” była zacięta (śmiech). Rywalizowałam z zawodniczką z Koszalina Gabrielą Urbaniak i Agnieszką Piotrkowską. Gdy między mną i Agnieszką była duża różnica, dziewczyny stwierdziły, że skupią się na głosowaniu na mnie.

- Już raz w tym sezonie byłaś blisko zwycięstwa w głosowaniu, ale wówczas wyprzedziła Cię Daria Opelt z Piotrcovii.

- Teraz też myślałam, że Gabriela Urbaniak mnie przegoni. Była już bliziutko, ale udało się. Cieszę się z tego tytułu, ale w meczu w Elblągu wygrałyśmy drużyną i to jest najważniejsze. Wszystkie z nas zagrały dobre zawody. To cieszy najbardziej.


Mecz KPR Ruch Chorzów - Piotrcovia Piotrków Trybunalski odbędzie się we wtorek, 22 grudnia, o godz. 18.00. Transmisję przeprowadzi zobacz.tv.