Magazyn „7. Metr” w TVP Sport: zapraszamy w piątek o godz. 16.55

4 gru 2020 |

Sylwia Matuszczyk oraz Robert Lis będą gośćmi specjalnymi kolejnego odcinka magazynu o piłce ręcznej w TVP Sport, który zostanie wyemitowany 4 grudnia.

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych rozpoczęła w czwartek rywalizację na mistrzostwach Europy w Danii - niestety od porażki 22:35 z Norwegią. W piątkowym magazynie "7. Metr" to właśnie występ Biało-Czerwonych na Euro będzie głównym tematem rozmów.

Gośćmi w studiu będą reprezentantka Polski Sylwia Matuszczyk i ekspert TVP Sport Robert Lis. Matuszczyk znalazła się początkowo w składzie reprezentacji na mistrzostwa, ale na ostatnim treningu przed wylotem do Danii doznała kontuzji mięśnia czworogłowego i na turniej nie pojechała. W studiu "7. Metra" oceni występ swoich koleżanek w meczu z Norweżkami i podzieli się opiniami przed kolejnymi spotkaniami - z Rumunkami (w sobotę) i Niemkami (w poniedziałek). W trakcie programu połączymy się też z polskimi szczypiornistkami w Kolding.

W programie omówione zostaną ponadto niedawne wydarzenia na polskich i europejskich boiskach. W PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych powoli zmierzamy ku końcowi rywalizacji w tym roku. Do zmagań w Lidze Europy - i to w wielkim stylu - powróciła z kolei Orlen Wisły Płock.

Pauzowała natomiast Łomża Vive Kielce, w szeregach której wykryto kilka przypadków zakażenia koronawirusem. Z tego powodu nie odbył się czwartkowy mecz mistrzów Polski z PSG. O tym, czy zaplanowana na 13 grudnia "święta wojna", czyli rywalizacja Wisły z Łomżą Vive jest zagrożona, opowie dyrektor marketingu kieleckiego klubu Paweł Papaj.

Program poprowadzi Grzegorz Chodkowski. Transmisja w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji TVP Sport w piątek 4 grudnia od godz. 16:55. Link to transmisji na TVPSPORT.PL - TUTAJ