Kończymy sezon MOL Ligi. W środę mecz z DHC Pilzno w hali MORiS

12 kwi 2022 |

Przed nami ostatnie spotkanie w lidze czesko-słowackiej. W środę o godz. 18.00 podejmiemy DHC Pilzno. Oba zespoły mają o co walczyć, zanosi się na ciekawe widowisko!

13 kwietnia KPR Ruch Chorzów zakończy debiutancki sezon w MOL Lidze, w której mierzy się z najlepszymi zespołami z Czech i Słowacji. „Niebieskie” po 25 meczach mają na koncie 18 punktów i zajmują 11. miejsce. Mogą jeszcze znaleźć się w Top 10, kosztem Sokola Poruba. Co musi się wydarzyć?

W środę o godz. 18.00 Ruch zagra w hali MORiS z siódmym w tabeli DHC Pilzno. Chorzowianki, chcąc wyprzedzić dziesiątego Sokola, muszą zniwelować jednopunktową stratę do niego (przy identycznej liczbie punktów pod uwagę brane będą mecze bezpośrednie, a w nich nasza drużyna wypada korzystniej). Natomiast Sokol podejmie trzecią ekipę tabeli, DAC Dunajska Streda.

- Gramy u siebie, to ogromny handicap, że możemy się pożegnać z MOL Ligą przed swoimi kibicami, na własnej hali, na której zawsze zostawiamy 100 procent zaangażowania. Do czego to nas doprowadzi? Zobaczymy jutro. Chciałbym żeby było to dobre, wyrównane widowisko - mówi trener Jarosław Knopik.

Łatwo o punkty nie będzie, bo DHC Pilzno walczy o miejsce w czwórce przed fazą play-off o mistrzostwo Czech. Obecnie w tabeli jest piątą drużyną z tego kraju, ale może być nawet trzecią (jeśli wygra w Chorzowie, a Sokol Pisek przegra z Zorą Ołomuniec).

- Pilzno wyjdzie tak zmotywowane, jak my na niedawny mecz z Żorami. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że faworytem nie jesteśmy. W Pilźnie przegraliśmy zdecydowanie, odbiliśmy się od tej drużyny. Postaramy się jednak godnie pożegnać z MOL Ligą i zapraszamy kibiców na ostatnie spotkanie w tych rozgrywkach - kończy trener „Niebieskich”.

Dodajmy, że Ruch wystąpi w środę prawdopodobnie w takim samym zestawieniu jak w ostatnim meczu w Hodoninie. Paula Masiuda doznała w nim bolesnego urazu mięśnia czworogłowego, ale powinna być gotowa do gry. Zabraknie Dagmary Knapik, która leczy kontuzję kolana. Bramkarkę zobaczymy najwcześniej w spotkaniu I ligi z Karkonoszami Jelenia Góra (30.04.).

Terminarz ostatnich spotkań MOL Ligi

Środa, 13 kwietnia
26. kolejka

Iuventa Michalovce - Hazena Kynzvart (godz. 16.30)
Slavia Praga - Slovan Duslo Sala (godz. 18.00)
Sokol Pisek - Zora Ołomuniec (godz. 18.00)
Banik Most - HK Hodonin (godz. 18.00)
KPR Ruch Chorzów - DHC Pilzno (godz. 18.00)

Mecz zaległy z 25. kolejki

Sokol Poruba - DAC Dunajska Streda (godz. 18.00)