Kluczowy mecz dla Ruchu, wyjątkowy dla trenera

4 mar 2021 |

W piątek „Niebieskie” zagrają bardzo ważny mecz w walce o utrzymanie - w Jarosławiu z Eurobudem JKS. Rywala doskonale zna trener Ruchu Vit Teleky, który pracował na Podkarpaciu przez trzy sezony.

Eurobud JKS Jarosław to jedna z dwóch (obok Startu Elbląg) drużyn, do których KPR Ruch ma stosunkowo niewielką stratę w tabeli. Od aktualnie szóstej ekipy „Niebieskie” dzieli sześć punktów.

Będzie to szczególne spotkanie dla Vita Teleky’ego, który od kilku tygodni prowadzi naszą drużynę. Słowacki trener w latach 2017-20 był szkoleniowcem właśnie Eurobudu - najpierw przez dwa sezony w I lidze, a później w PGNiG Superlidze Kobiet. Jarosławianki w poprzednim sezonie zajęły pod jego wodzą piątą pozycję.

Vit Teleky przyznaje, że będzie to dla niego wyjątkowe spotkanie. - Nie mogę powiedzieć, że będzie to mecz jak każdy inny. Ten najbliższy ma swoją specyfikę. Wrócę do Jarosławia jako rywal tego zespołu. Można powiedzieć, że wiem o nim wszystko, znam dobrze dziewczyny, które w nim grają. Z drugiej strony - najważniejsze jest to, jak zagrają nasze zawodniczki i co zrobią z moją wiedzą. To, jak to zrealizują na boisku, to zupełnie inna sprawa - podkreśla Vit Teleky.

Patrycja Chojnacka, bramkarka naszego zespołu, potwierdza, że Ruch ma dobrze rozpracowaną ekipę z Jarosławia. Jednocześnie przypomina, jaką wagę ma piątkowe spotkanie.

- Wiedza, jaką posiada trener na temat jarosławianek, jest dla nas bezcenna. Wiemy, że jest to dla niego szczególny mecz. Z własnej perspektywy mogę powiedzieć, że to jest zawsze wyjątkowe spotkanie, gdy gra się z byłym zespołem. Ogólnie jest to bardzo ważny mecz dla naszej drużyny. Nie o trzy punkty, a tak naprawdę o sześć. Jeśli wygramy, zbliżymy się do Jarosławia na trzy punkty, czyli na jeden mecz, a wtedy walka o utrzymanie będzie wyglądać zupełnie inaczej - zauważa bramkarka KPR Ruch Chorzów.

W tym sezonie Ruch dwukrotnie mierzył się z Eurobudem JKS. 11 listopada ub. roku - po bardzo wyrównanym meczu - przegrał w Jarosławiu 28:30. Natomiast 16 stycznia br. ponownie musiał uznać wyższość Eurobudu, tym razem we własnej hali (20:25).

Mecz Eurobud JKS Jarosław - KPR Ruch Chorzów odbędzie się w piątek, 5 marca, o godz. 18.00. Transmisję przeprowadzi zobacz.tv - link TUTAJ

Na zdjęciu: Patrycja Chojnacka podczas listopadowego meczu w Jarosławiu (źródło: Biuro Prasowe Eurobud JKS Jarosław)