Kibice Ruchu pomagali mieszkańcom Tarnopola. Dziękujemy!

26 lut 2022 |

Po meczu z Handball PSG Zlin kibice Niebieskich włączyli się do pomocy mieszkańcom ukraińskiego Tarnopola - miasta partnerskiego Chorzowa.

Po agresji Rosji na Ukrainę miasto Chorzów ogłosiło zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla Tarnopola - miasta partnerskiego z Ukrainy.

Akcja spotkała się z ogromnym odzewem chorzowian. Produktów (żywność, środki higieny osobistej, śpiwory, karimaty) jest tak dużo, że część została przewieziona do jednej z sal hali MORiS Chorzów.

Do akcji włączyli się także kibice KPR Ruch Chorzów, którzy po meczu ze Zlinem przez długi czas pomagali chorzowskim strażakom w układaniu towarów i produktów. Okazaliście wielkie serce, bardzo Wam za to dziękujemy!Przypomnijmy najważniejsze zasady zbiórki organizowanej przez miasto Chorzów.

Zbiórka potrwa jak na razie do 4 marca, żeby jak najszybciej wysłać rzeczy i produkty. Może zostać przedłużona, w zależności od potrzeb.

Co jest potrzebne?
- śpiwory,
- karimaty,
- dla dzieci - ubranka, mleka modyfikowane, kaszki, jedzenie w słoiczkach, łóżeczka,
- łóżka polowe,
- środki higieny osobistej (mydła, dezodoranty, pasty do zębów, podpaski etc.) również dla dzieci (pampersy, chusteczki),

Co ważne: wszelka żywność musi mieć długi termin przydatności i nie wymagać przechowywania w warunkach chłodniczych.

Miejsce i godziny zbiórki:
Centrum Integracji Międzypokoleniowej (ul.Dąbrowskiego 7, Chorzów).

Niedziela (27.02): godz. 15:00 - 20:00
Poniedziałek-piątek (28.02. - 04.03.): godz. 8:00 - 19:00