Karolina Jasinowska: Chcemy cieszyć się zwycięstwami w tym sezonie

18 wrz 2020 |

Fot. PGNiG Superliga Kobiet/KPR Gminy Kobierzyce

- O Kobierzycach trzeba zapomnieć, podnieść głowy, a w meczu ze Startem Elblag wspiąć się na wyżyny i w końcu wygrać - podkreśla obrotowa KPR Ruch Chorzów Karolina Jasinowska.

Po długiej przerwie "Niebieskie" ponownie zaprezentują się przed własną publicznością w meczu PGNiG Superligi Kobiet. W 2. serii nasza drużyna zmierzy się ze Startem Elbląg (sobota, godz. 17.00).

Karolina Jasinowska, obrotowa KPR Ruch, liczy na to, że po końcowej syrenie jej drużyna będzie miała powody do świętowania. Rozmawialiśmy z naszą piłkarką przed sobotnim spotkaniem.

- Jak zareagowałyście na porażkę w Kobierzycach w pierwszej serii (22:36)?

- Zapominamy o tym. Jest następna seria, następny mecz. Musimy podnieść głowy i wspiąć się na wyżyny. Ze Startem Elbląg gramy na własnym parkiecie, przed swoimi kibicami, rodziną, przyjaciółmi - to dodatkowo motywuje. Walczymy o zwycięstwo.

- Ruch po raz ostatni wygrał u siebie w Superlidze w październiku 2019 r.

- To już prawie rok. Fakt, że później wygrałyśmy jeszcze z Elblągiem, ale to był Puchar Polski. Najwyższy czas na zwycięstwo. Po to trenujemy, po to spotykamy się codziennie, żeby te wygrane były. Chcemy się cieszyć zwycięstwami w tym sezonie.

- Jaki będzie przepis na sukces w sobotnim meczu?

- Na pewno nie możemy do tego meczu podejść tak jak w Kobierzycach. Wtedy nie wiem, czy trochę nie zjadł nas stres. Musimy mieć całkiem inne nastawienie. Jeżeli zagramy to, co potrafimy, to na pewno ten mecz nie będzie wyglądał tak jak ten pierwszy.

- W Kobierzycach rzuciłaś 8 bramek i zajmujesz aktualnie trzecie miejsce w klasyfikacji strzelczyń.

- Bramki zawsze cieszą. Chyba każdy wychodzi na boisko po to, by je zdobywać. Każdy w naszej drużynie ma swoje zadania. Moje jest takie, by z każdej piłki, jaką dostanę, oddać celny rzut. W Kobierzycach wykonywałam też rzuty karne, ale nie mogę powiedzieć, że jestem wyznaczona jako pierwsza. Decyduje u nas dyspozycja dnia.


Transmisja z meczu w zobacz.tv  - TUTAJ
Bilety na mecz Ruch - Start można kupować tylko przez internet - TUTAJ


Fot. PGNiG Superliga Kobiet/KPR Gminy Kobierzyce