Jarosław Knopik trenerem KPR Ruch Chorzów

20 paź 2021 |

36-letni trener jest doskonale znany fanom „Niebieskich”. Poprowadzi naszą drużynę po raz drugi.

Miło nam poinformować o osiągnięciu porozumienia z Jarosławem Knopikiem, który powraca na ławkę „Niebieskich” po prawie trzyletniej przerwie.

Po raz pierwszy Jarosław Knopik związał się z Ruchem w lipcu 2016 r. Przejął drużynę, która spadła z PGNiG Superligi Kobiet. W sezonie 2016/17 wprowadził ją do elity (po zwycięskich barażach z KPR Jelenia Góra), a w sezonie 2017/18 utrzymał „Niebieskie” w Superlidze. Z zespołem pożegnał się w listopadzie 2018 r.

Prowadził także juniorki KPR Ruch Chorzów, z którymi w marcu 2017 r. zdobył mistrzostwo Polski, zaś w maju 2018 r. złoty medal MP w plażowej piłce ręcznej.

- Cieszymy się, że trener Knopik znów będzie pracować w Ruchu. Dobrze zna zespół, prowadził już większość zawodniczek z obecnej kadry. Wie także, jak smakuje awans do Superligi. Wywalczył go z Ruchem w 2017 roku i mamy nadzieję, że i tym razem pomoże nam w osiągnięciu celu - podkreśla prezes spółki KPR Ruch Krzysztof Zioło.

- W czwartek poprowadzę pierwszym trening Ruchu. Wracam do Chorzowa, by realizować ambitne cele - mowa o powrocie do Superligi i pokazaniu się z jak najlepszej strony w MOL Lidze. To bardzo duże wyzwania. Cieszę się na powrót i kolejną współpracę z „Niebieskimi”. Mam nadzieję, że pomogę zawodniczkom w realizacji tych celów - mówi Jarosław Knopik, który zadebiutuje na ławce naszego zespołu w niedzielnym meczu MOL Ligi z Handball PSG Zlin.

W ostatnim czasie Jarosław Knopik był trenerem męskiej drużyny Warmia Energa Olsztyn. W poprzednim sezonie wygrał z nią I ligę (gr. A).

- Zostawiłem zespół na piątym miejscu w Lidze Centralnej, a celem była pozycja w górnej części tabeli (w Lidze Centralnej występuje 14 drużyn - przyp. red.). Zmienił się jednak nasz pomysł na prowadzenie zespołu - zarząd miał trochę inny, ja trochę inny. Nie było zbieżności, zapadła więc decyzja, że lepiej będzie, jak się rozstaniemy. Z klubem pożegnałem się w dobrych relacjach, za porozumieniem stron - dodaje Jarosław Knopik.