Jarosław Knopik: Dużo rzeczy nam wyszło i to cieszy

20 gru 2021 |

Po meczu z Karkonoszami Jelenia Góra trener Jarosław Knopik komplementował „Niebieskie”. Konsekwentnie realizowały jego plan i wysoko pokonały czołową drużynę I ligi.

KPR Ruch Chorzów nie dał szans Karkonoszom Jelenia Góra, zwyciężając w hali MORiS 35:22. Dla naszej drużyny - lidera I ligi (gr. B) - to bardzo ważny krok w stronę awansu do PGNiG Superligi Kobiet.

Trener Jarosław Knopik przez dwa tygodnie przygotowywał zawodniczki do spotkania z Jelenią Górą. Po końcowej syrenie mógł odczuwać satysfakcję, bo „Niebieskie” zagrały na miarę jego (i kibiców) oczekiwań.

- Powtarzałem dziewczynom przed meczem, że emocji nie da się kontrolować, ale możemy kontrolować to, co się dzieje na boisku. Wiedziałem, że jak skupimy się na tym, co na boisku, na piłce ręcznej, a nie na tej całej otoczce związanej z meczem, to będzie dobrze. Wiedzieliśmy, że jesteśmy dobrze przygotowani, dziewczyny dobrze wyglądały na treningach i odbyliśmy mnóstwo jednostek ukierunkowanych „pod” jelenią górę. Cieszę się, że wszystkie emocje zostały na boku, a my skupiliśmy się na tym co na boisku, a nie na innych rzeczach - np. na sędziowaniu, przeciwniku czy rodzinie na trybunach - chwalił „Niebieskie” Jarosław Knopik.

Trener Ruchu podkreślił, że w spotkaniach na szczycie odpowiednie przygotowanie mentalne jest niezwykle istotne.

- W meczach z Jelenią Górą czy Żorami głowa odgrywa dużą rolę. Mam nadzieję, że ten mecz z Żorami (wygrany przez Ruch 30:28, ale po dość nerwowym spotkaniu - przyp. red.) i wyciągnięte wnioski po nim poskutkowały. Mogę pochwalić dziewczyny, bo tym razem głowa funkcjonowała dobrze i z tego się cieszymy. Kontrolowaliśmy ten mecz, co jest bardzo ważne - cieszył się Jarosław Knopik.

Ruch wygrał różnicą aż 13 bramek. Czy nasz trener spodziewał się bardziej wyrównanego spotkania?

- Naprawdę zasłużyliśmy na to, żeby wygrać, a różnica bramek była dla mnie sprawą drugorzędną. Tak się akurat ułożyło, że wygraliśmy wysoko. Dużo rzeczy nam wyszło i to cieszy. Najbardziej istotne jest jednak to, że przez 60 minut była koncentracja, a plan, który sobie nakreślaliśmy od dwóch tygodni, był realizowany - dodał Jarosław Knopik.

„Niebieskie” zakończyły rok w I lidze z kompletem zwycięstw (9). W styczniu 2022 r. rozegrają ostatni mecz w pierwszej rundzie, na wyjeździe z UKS Dziewiątka Legnica. Natomiast w lutym rozpocznie się runda rewanżowa.