EuroCup: KPR Ruch - DHC Pilzno 30:32

14 sie 2022 |

Niebieskie stoczyły zacięty bój z gospodyniami turnieju w Pilźnie.

W drugim meczu na turnieju EuroCup w Pilźnie KPR Ruch Chorzów zmierzył się z DHC Pilzno - drużyną, z którą kilka miesięcy temu rywalizowaliśmy z MOL Lidze.

Sobotnie spotkanie było bardzo wyrównane. Pod koniec pierwszej części Czeszki wyrównały po akcji ze skrzydła na 17:17, ale "Niebieskie" tuż przed syreną rzuciły jeszcze jedną bramkę i na przerwę udawały się z minimalną przewagą.

Po zmianie stron nadal oglądaliśmy zacięty bój. W ostatniej minucie Pilzno prowadziło 31:30, nasza drużyna mogła doprowadzić do wyrównania, ale nie wykorzystała szansy. W kolejnej akcji gospodynie postawiły kropkę nad "i", zwyciężając 32:30.

W niedzielę, na zakończenie EuroCup, zagramy z niemieckim zespołem BSV Sachsen Zwickau (początek o godz. 12.00).