Eliminacje MP juniorek. Wtorkowy turniej w Świętochłowicach przełożony

22 cze 2020 |

Zaplanowany na 23 czerwca pierwszy turniej eliminacyjny do mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej plażowej odbędzie się w innym terminie. Boisko w Świętochłowicach nie nadaje się do gry.

Deszcz padający od kilku dni na Śląsku uniemożliwi rozegranie pierwszego z dwóch turniejów eliminacyjnych do MP juniorek w "plażówce".

W poniedziałek Śląski Związek Piłki Ręcznej poinformował o przełożeniu wszystkich imprez, które były zaplanowane do dnia 26 czerwca.

" W trosce o bezpieczeństwo zawodniczek i zawodników nie chcemy ryzykować ich zdrowia, a piłka ręczna plażowa powinna dawać przede wszystkim radość z jej uprawiania. Nawet w przypadku chwilowej zmiany pogody warunki w tym okresie mogą być zmienne a stan boisk może stwarzać ryzyko kontuzji, czego zdecydowanie wolelibyśmy uniknąć" - czytamy w komunikacie ŚZPR.

W walce o awans do MP rywalami Ruchu będą: MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice, UKS Pawonków, UKS Pietrowice Wielkie oraz SPR Pogoń 1945 Zabrze.

Na razie wszystko wskazuje na to, że nasza drużyna rozpocznie eliminacje w niedzielę, 28 czerwca (drugi turniej) - na boisku na Skałce w Świętochłowicach. Następnie zaś poznamy nowy termin turnieju, który miał się odbyć 23 czerwca.

Mecze "Niebieskich" zaplanowane na 28 czerwca
godz. 9.00: KPR Ruch - MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice
godz. 10.30: KPR Ruch - UKS Pawonków
godz. 11.30: KPR Ruch - UKS Pietrowice Wielkie
godz. 13:00: KPR Ruch - SPR Pogoń 1945 Zabrze