Dobra passa trwa! „Niebieskie” wygrały w Ostrawie

16 lut 2022 |

Podopieczne Jarosława Knopika odniosły trzecie z rzędu zwycięstwo w MOL Lidze (a czwarte, licząc z rozgrywkami I ligi). Tym razem pokonały na wyjeździe Sokola Poruba 25:22 (14:10).

W październiku 2021 r. Sokol Poruba - po szalonej wymianie ciosów - wygrał w hali MORiS 34:32. W środę piłkarki Ruchu wzięły rewanż, odnosząc zasłużone zwycięstwo w Ostrawie. Był to trzeci kolejny sukces naszego zespołu w czesko-słowackiej MOL Lidze.

„Niebieskie” ani razu w tym meczu nie przegrywały. Od początku przejęły inicjatywę - wynik otworzyła Natalia Kolonko, która w 4. minucie poprawiła na 2:0. W 10. minucie było już 6:2 dla Ruchu (po rzucie karnym Marceliny Polańskiej i golu Natalii Stokowiec).

Trener Sokola szybko poprosił o przerwę, przy stanie 7:3 dla naszego zespołu. W 21. minucie mieliśmy już pięć bramek przewagi (11:6 po kolejnej bramce Kolonko). W końcówce tej odsłony dwukrotnie trafiła Sabina Radlak. W ostatniej akcji wywalczyliśmy rzut karny. Jednak Polańska, dotychczas pewnie egzekwująca „siódemki”, tym razem przegrała pojedynek z bramkarką z Poruby. Po 30 minutach Ruch prowadził 14:10.

Drugą połowę rozpoczęliśmy dobrze. Polina Masałowa znalazła drogę do siatki, a następnie udaną interwencją - niejedną w tym meczu - popisała się Dagmara Knapik.

Kolejne minuty należały jednak do zespołu z Czech, który zbliżył się do Ruchu na dystans jednej bramki (14:15, po golu Adeli Baumbachovej). Trener Knopik poprosił o przerwę. Po niej jeszcze przez moment Sokol dotrzymywał kroku Ruchowi, ale od bramki Natalii Kolonko na 18:16 zaczął się kolejny dobry fragment naszej drużyny.

Najpierw gola rzuciła Polina Masałowa, później - przez całe boisko - Dagmara Knapik (!), a po pięknym lobie Natalii Stokowiec odskoczyliśmy na 21:16, na kwadrans przed końcem.

Ambitnie walczące gospodynie zmniejszyły różnicę do dwóch bramek (22:20 dla Ruchu), ale w odpowiedzi dwukrotnie błysnęła Marcelina Polańska (24:20).

Gdy w 59. minucie Polina Masałowa zdobyła bramkę nr 25, stało się jasne, że dwa punkty pojadą do Chorzowa. Trafienie Eliski Desortovej (na 25:22) było ostatnim w tym spotkaniu.

Po wygranych z Hazeną Kynżvart i Slovanem Duslo Sala „Niebieskie” zapisały na koncie trzecie zwycięstwo z rzędu w MOL Lidze (umacniając się na 10. miejscu), a czwarte, licząc łącznie z rozgrywkami I ligi.

W najbliższą niedzielę, 20 lutego, chorzowianki podejmą Sośnicę Gliwice, w pierwszoligowych derbach. Początek spotkania w hali MORiS o godz. 20.00.

Sokol Poruba - KPR Ruch Chorzów 22:25 (10:14)