Decyzja Komisarza PGNiG Superligi Kobiet

13 mar 2020 |

W związku z pandemią wirusa COVID 19 rozgrywki Superligi zostały wstrzymane do odwołania.

Publikujemy decyzję Komisarza Ligi PGNiG Superligi Kobiet Piotra Łebka z dnia 12 marca 2020 r. dotyczącą wstrzymania rozgrywek w sezonie 2019/20.

W związku z pandemią wirusa COVID 19 oraz koniecznością realizacji decyzji władz państwowych, a także obowiązkiem ochrony zdrowia, życia uczestników, pracowników klubów, służb technicznych, przedstawicieli mediów i kibiców:

1. Niniejszym w trybie natychmiastowym wstrzymuję rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet w piłce ręcznej w sezonie 2019/2020 do odwołania.

2. Przez wstrzymanie rozgrywek należy rozumieć:

a) zakaz rozgrywania jakichkolwiek meczów i organizacji imprez towarzyszących w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet w sezonie 2019/2020.
b) obowiązek podjęcia przez kluby adekwatnych środków ostrożności, w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia zawodniczek i trenerów.
c) zachowanie dotychczasowych wyników sportowych, o ile nie zostanie wydana przez Komisarza Ligi odrębna decyzja.

3. Niniejsza decyzja nie oznacza zakończenia rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet w sezonie 2019/2020, w tym nie dokonuje klasyfikacji końcowej. W tym zakresie zostanie podjęta odrębna decyzja Komisarza Ligi, w której po uwzględnieniu rozwoju sytuacji, zostaną określone warunki dokończenia rozgrywek lub warunki ich zakończenia wraz z ustaleniem zasad klasyfikacji końcowej zespołów.


dr Piotr Łebek
Komisarz Ligi
PGNiG Superligi Kobiet