Bolesna lekcja w Piotrkowie. Ruch wraca bez punktów do Chorzowa

21 sty 2023 | Relacja

Tym razem nie można mówić o walce jak równy z równym. Niebieskie przegrały w meczu 13. serii PGNiG Superligi Kobiet z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 40:28 (21:10).

Wynik spotkania otworzyła Sylwia Radushko. Ruch odpowiedział dwoma trafieniami. Najpierw skutecznie wykończyła Masalova, a późnej Stokowiec. Prowadzenie nie trwało długo. Gospodynie rzuciły celnie trzy razy z rzędu. Na ławkę kar udała Paula Masiuda, a rzut karny na punkt zamieniła Waga. Po tym na listę strzelczyń wpisała się Stokowiec, lecz KPR na długo zapomniał o zdobywaniu bramek. Najpierw Waga wykorzystała kolejną siódemkę. Ruch natomiast sprawił sobie jeszcze większe kłopoty. Jasinowska, a tuż po niej Michalina Gryczewska otrzymały dwuminutowe kary. Piorkowianki wiedziały co zrobić z takim stanem rzeczy. Siedem razy trafiły do siatki przyjezdnych przy braku odpowiedzi ze strony podopiecznych Ivo Vavry. Na nic zdała się nawet rozmowa szkoleniowca z zespołem.

Dopiero w 14. minucie Jasinowska doprowadziła do przełamania za pomocą rzutu karnego. Co ciekawe chwilę później zespół Krzysztofa Przybylskiego także grał bez dwóch zawodniczek, niemniej KPR nie wykorzystał tak skutecznie swojej okazji. MKS cały czas kontrolował wydarzenia na parkiecie. W efekcie oba zespoły udały się do szatni przy stanie 21:10.

Po zmianie stron początkowo obraz gry nie ulegał zmianie. Dobry okres dla Ruchu nastąpił od 40. Minuty. Niebieskie zaliczyły pięć trafień z rzędu, co pozwoliło im zniwelować w pewnej części stratę do rywalek. Później do strzelania wróciła Piotrcovia. Skutecznie zaatakowały Sobecka i Oreszczuk. Odpowiedziała Jasinowska i Masalova. Później dwa karne z rzędu wykorzystała Senderkiewicz. W 56. minucie kolejną karę otrzymała Jureńczyk i w konsekwencji zobaczyła czerwoną kartkę. Nie przeszkodziło to MKS-owi w dalszej grze. Gospodyniom w ostatniej minucie udało się zdobyć czterdzieste trafienie, które było jednocześnie ostatnim w tym spotkaniu.

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – KPR Ruch Chorzów 40:28 (21:10)

Żółte kartki: Sylwia Radushko - Ivo Vavra
Czerwone kartki: Karolina Jureńczyk
Kary: Piotrcovia - 8 minut, Ruch - 18 minut

Piotrcovia: Opelt 1, Suliga – Waga 5, Świerczek 2, Jureńczyk 3, Sobecka 6, Drażyk 2, Polaskova 4, Schneider, Senderkiewicz 3, Oreszczuk 7, Grobelna 2, Szczepanek 2, Jasińska, Radushko 2, Trbovic 1 trener: Krzysztof Przybylski

Ruch: Knapik, K. Gryczewska, Ciesiółka – Polańska 4, M. Gryczewska, Kolonko 1, Masiuda 2, Masalova 4, Doktorczyk 1, Stokowiec 2, Sytenka 1, Wiśniewska 4, Miłek, Jasinowska 9, Bury, Kiel, trener: Ivo Vavra