Ambitna gra i dobre rokowania na przyszłość. Ruch przegrywa w Lubinie

25 lis 2022 | Mecze

Drużyna KPR Ruch Chorzów z pewnością nie przyniosły wstydu w Lubinie. Niebieskie postawiły twarde warunki liderkom PGNiG Superligi Kobiet, ale ostatecznie to gospodynie dopisały na swoje konto trzy punkty.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od trafienia gospodyń. Do siatki Ruchu rzuciła Górna, natomiast chwilę później odpowiedziała Polańska. Chorzowianki grały z ogromnym zaangażowaniem i nie odpuszczały rywalkom. W 5. minucie przyjezdne dwa razy z rzędu celnie rzuciły, a konkretnie Kolonko i Masiuda, dając tym samym prowadzenie 2:3. Później drużyna Ivo Vavry wypracowała wynik 5:7. Miedziowe zabrały się do pracy i odrobiły stratę trzema trafieniami.

W 16. minucie padła pierwsza kara dla Ruchu. Na ławkę udała się Michalina Gryczewska. Bardzo dobrze w bramce spisywała się Monika Ciesiółka, które obroniła rzut karny Bujnochovej. Po 19 minutach gry o czas zdecydował się poprosić Ivo Vavra. Instrukcje czeskiego szkoleniowca nie zmieniły jednak obrazu gry. Sytuację na parkiecie w pełni kontrolowały zawodniczki Zagłębia. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 16:12.

Po zmianie stron to Ruch rozpoczął rzucanie. Swoje kolejne trafienie zdobyła Natalia Kolonko. Lubinianki po kilku minutach jeszcze bardziej odskoczyły za sprawą punktów rzuconych przez Drabik oraz Bujnochovej. W 40. minucie Ivo Vavra ponownie wziął czas. Świetne zawody rozgrywała Karolina Jasinowska, która między 43, a 52 minutą czterokrotnie trafiła do siatki. Obraz gry nie uległ zmianie do końcowej syreny. Gospodynie pewnie dowiozły prowadzenie do końca.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Ruch Chorzów 28:20 (16:12)

Kary: Zagłębie – 10 minut, Ruch - 8 minut

Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz 1, Wąż – Galińska 2, Sustkova 1, Bujnochova 4, Matieli 2, Górna 8, Michalak 6, Kocińska, Drabik 4, Milojević, Pankowska

Ruch: Ciesiółka, Knapki – Iwanowicz, Polańska 1, Gryczewska 1, Kolonko 2, Masiuda 4, Masalova 1, Doktorczyk, Stokowiec, Miłek 3, Jasinowska 8, Grabińska, Bury, Kiel