4 sierpnia juniorki Ruchu znów zagrają na Skałce. O udział w finałach MP

28 lip 2020 |

UKS Pawonków, SPR Olkusz oraz BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski to rywale KPR Ruch Chorzów w walce o finały mistrzostw Polski juniorek w piłce ręcznej plażowej.

Komisja ds. Piłki Ręcznej Plażowej zdecydowała, że eliminacje wojewódzkie nie wystarczą do wyłonienia finalistów mistrzostw Polski juniorek w tej odmianie szczypiorniaka. W przyszłym tygodniu odbędą się jeszcze trzy turnieje półfinałowe.

KPR Ruch Chorzów będzie organizatorem jednego z turniejów, który zaplanowano na wtorek, 4 sierpnia. "Niebieskie" ponownie wystąpią na boisku na Skałce w Świętochłowicach.

Rywale naszego zespołu to: UKS Pawonków, SPR Olkusz i BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski. Z ekipą z Pawonkowa podopieczne Katarzyny Masłowskiej mierzyły się podczas eliminacji wojewódzkich. Wygrały jedno spotkanie, trzykrotnie lepszy był przeciwnik (który zdobył tytuł mistrza Śląska, a Ruch był drugi).

Z każdego turnieju półfinałowego - gospodarzami pozostałych są Bukowsko-Dopiewski KPR oraz MKS Brodnica - awans do finałów MP wywalczą po dwie drużyny. W finałach (z udziałem 8 ekip) zapewniony występ mają: MKS Sambor Tczew (ubiegłoroczny mistrz Polski juniorek młodszych) oraz UKS GOKiS Kąty Wrocławskie (organizator finałów MP w Kątach Wrocławskich).

Program turnieju półfinałowego MP juniorek w piłce ręcznej plażowej
Wtorek, 4 sierpnia 2020 r. - Skałka, Świętochłowice (ul. Parkowa 15)

Godz. 10.00: KPR Ruch Chorzów - UKS Pawonków
Godz. 10.40: BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski - SPR Olkusz
Godz. 11:40: KPR Ruch Chorzów - BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski
Godz. 12.20: UKS Pawonków - SPR Olkusz
Godz. 13.20: KPR Ruch Chorzów - SPR Olkusz
Godz. 14.00: UKS Pawonków - BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski