„Niebieskie”, tylko zwycięstwo! W środę gramy z Eurobudem JKS Jarosław

11 maj 2021 |

Determinacji obu drużynom z pewnością nie zabraknie. KPR Ruch Chorzów powalczy o przedłużenie nadziei na utrzymanie, Eurobud JKS Jarosław - o spokój w końcówce sezonu.

Ostatnie dni były dla Ruchu radosne. W niedzielę podopieczne Vita Teleky’ego pokonały w dramatycznych okolicznościach Młyny Stoisław Koszalin (28:28, rzuty karne 5:4), zaś we wtorek bramkarka Patrycja Chojnacka została wybrana Zawodniczką Tygodnia w PGNiG Superlidze Kobiet.

Nie zmienia to faktu, że walczące o utrzymanie „Niebieskie” są w bardzo trudnej sytuacji. Choć pokonały Koszalin, to ich strata do siódmego zespołu w tabeli, Eurobudu JKS Jarosław, jeszcze wzrosła - do 10 punktów (Jarosław niespodziewanie bowiem zwyciężył z Piotrcovią 34:32).

Ruchowi pozostało pięć meczów, ale już ten najbliższy sporo wyjaśni. Do hali MORiS przyjedzie bowiem właśnie Eurobud JKS Jarosław.

- Cały czas wierzymy. Gdybyśmy nie wierzyły w utrzymanie, to byśmy nie wyszły na boisko. Liczę na to, że Ruch Chorzów będzie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zawsze mam tę nadzieję, że los się odwróci i zostaniemy w Superlidze - podkreśla Karolina Jasinowska, obrotowa Ruchu.

Trener Vit Teleky także wierzy w szczęśliwe zakończenie, ale z drugiej strony zna siłę zespołu przeciwnego. W Jarosławiu pracował przez trzy sezony, do sierpnia 2020 r.

- Musimy brać pod uwagę to, że Jarosław jest mocną drużyną. To, że grają tak, jak grają, to jest inna sprawa, ale na pewno to mocna drużyna. Kto by nie chciał takich zawodniczek, jakie mają w podstawowym składzie? Mocne, doświadczone piłkarki, grające w reprezentacji, na wyższym poziomie niż my. Ale jest tak, jak kiedyś powiedziałem: walczymy do końca, dopóki jest nadzieja - podkreśla szkoleniowiec „Niebieskich”.

Jeśli Ruch wygra z Eurobudem, pozostanie w walce o utrzymanie. Jeśli jednak ekipa z Podkarpacia zwycięży za trzy punkty (w regulaminowym czasie gry), to sama będzie już bezpieczna, a chorzowianki zakończą sezon na ósmym, spadkowym miejscu.

Gra toczy się o wielką stawkę. Po raz pierwszy w tym sezonie mecz Ruchu w Chorzowie będzie pokazywany w TVP Sport (a także na sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport). Zapraszamy do oglądania transmisji i dopingowania naszego zespołu - początek transmisji o 16.55, początek meczu o 17.00. 

Link do transmisji w internecie - TUTAJ