„Niebieskie” przedłużają kontrakty. „Karla” i „Masło” z nowymi umowami

15 kwi 2020 |

Sprawdź, kogo nadal będziemy oglądać w koszulce z „eRką” w przyszłym sezonie.

Rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet zostały zakończone 23 marca, w związku z pandemią koronawirusa. KPR Ruch Chorzów w przyszłym sezonie nadal będzie występować w elicie.

Miło nam poinformować, że w Ruchu pozostają dwie zawodniczki, które od lat bronią barw naszego klubu. Nowe kontrakty podpisały Karolina Jasinowska, a także Katarzyna Masłowska.


"Karla" gra w Chorzowie od sezonu 2004/05. - Jakby mi ktoś powiedział na początku kariery, że zostanę do końca w Ruchu, to w życiu bym w to nie uwierzyła. Nie ukrywam jednak, że na to się zanosi. Mam z prezesami bardzo dobry kontakt, dobrze się rozumiemy, są ze mnie zadowoleni, dlatego jestem tutaj tyle lat - mówiła Karolina Jasinowska w wywiadzie dla magazynu KPR Ruch Chorzów.

Katarzyna Masłowska jest zawodniczką Ruchu od sezonu 2012/13. W ostatnim czasie pełni funkcję kapitana, prowadzi także drużynę juniorek "Niebieskich".


W Ruchu nadal będą występować także m.in. bramkarki Patrycja Chojnacka i Karolina Kuszka oraz Klaudia Grabińska i Dominika Nimsz. Już wcześniej informowaliśmy o przedłużeniu umowy z Joanną Rodak.

Kadrę "Niebieskich" wzmocni powracająca do Chorzowa po kilku latach Natalia Kolonko, a także Viktoria Tyszczak, która opuściła sezon 2019/20 ze względu na kontuzję.

W przyszłym sezonie w Ruchu nie zobaczymy Magdaleny Drażyk i Klaudii Cygan.