„Masło”, dziękujemy! Katarzyna Wilczek odchodzi z Ruchu

13 cze 2022 |

Katarzyna Wilczek po dziesięciu sezonach spędzonych w Ruchu Chorzów żegna się z naszym klubem.

Jest wychowanką KPR Ruch Chorzów. W zespole seniorek zadebiutowała w sezonie 2012/13. Rozegrała w koszulce z „eRką” 10 sezonów, w tym osiem w PGNiG Superlidze Kobiet.

Katarzyna Wilczek (nazwisko panieńskie: Masłowska) żegna się z chorzowskim klubem.

- Chciałbym bardzo podziękować za ten ogrom czasu, który mogłam spędzić na reprezentowaniu tak zasłużonego klubu jak KPR Ruch Chorzów. Spędziłam tutaj cudowny czas, pełen wzlotów i upadków. To tutaj nauczyłam się grać w piłkę ręczną, to tutaj dorastałam i to tutaj poznałam wspaniałych ludzi, którzy już na zawsze będą moimi przyjaciółmi - poinformowała w mediach społecznościowych „Masło”, dziękując prezesom, trenerom, koleżankom z zespołu oraz kibicom Ruchu.

- Waleczna, ambitna, kochająca Ruch i pokazująca to w każdym meczu na parkiecie. Potrafiła uprzykrzać życie rywalkom, a w nasz zespół tchnąć energię niezbędną do odnoszenia zwycięstw. Nieprzypadkowo w ostatnich sezonach była kapitanem Ruchu. Dziękujemy Kasi za wszystkie lata spędzone w naszym klubie. Życzymy jej powodzenia w dalszej karierze - powiedział prezes KPR Ruch Chorzów Krzysztof Zioło.

Dodajmy, że z Ruchem po wielu latach żegna się także skrzydłowa Joanna Rodak. W przyszłym sezonie nie zobaczymy także najprawdopodobniej Viktorii Tyszczak. O innych zmianach w kadrze zespołu poinformujemy wkrótce.