Zwycięska seria Ruchu przerwana. Przegrywamy w Pradze

3 лист. 2021 |

Słaba pierwsza połowa w wykonaniu „Niebieskich” zadecydowała o wyniku spotkania 9. kolejki MOL Ligi. Ruch Chorzów uległ Slavii Praga 29:37 (14:22).

Do Pragi jechaliśmy z dużymi nadziejami i serią trzech zwycięstw (dwa w MOL Lidze i jedno w I lidze). Wydawało się, że przy maksymalnej koncentracji i dobrej grze „Niebieskie” mogą się pokusić o kolejne dwa punkty.

Pierwsze minuty były bardzo obiecujące. Klaudia Grabińska i Natalia Stokowiec otworzyły wynik, na 3:1 podwyższyła Katarzyna Wilczek, zaś na 4:2 Marcelina Polańska. Kilka sekund później „Niebieskie” miały doskonałą okazję na 5:2, ale Stokowiec w sytuacji sam na sam trafiła w słupek.

Od tego momentu coś się popsuło. Zawodniczki Slavii łatwo dochodziły do sytuacji rzutowych. Ruch kilka razy sam im to umożliwiał, gubiąc piłki w ataku i narażając się na kontry. W ciągu sześciu minut stracił sześć goli z rzędu - z prowadzenia 4:2 zrobiło się 4:8.

Próby odrobienia straty spełzły na niczym. Przewaga Slavii rosła - po celnych rzutach Adriany Misovej prażanki odskoczyły najpierw na sześć (11:5), a potem na osiem goli (15:7, 18. minuta). Końcówka pierwszej części była bardziej wyrównana. Po 30 minutach podopieczne Jarosława Knopika miały do odrobienia osiem trafień (22:14).

Po przerwie dwie udane akcje przeprowadziła Polina Masałowa (22:16). „Minus sześć” i 28 minut do końca meczu - była jeszcze szansa na korzystny wynik. Później jednak Slavia znów zaczęła dominować - w 40. minucie po dwóch rzutach Alexandry Koubovej prowadziła 27:17.

W ostatnich minutach Ruch nieco podgonił wynik. Bramkarkę Slavii pokonywały kolejno: Stokowiec, Sandra Kiel i Grabińska. Przewaga gospodyń stopniała (32:26), ale nie na tyle, by wypuściły one prowadzenie z rąk. Ostatecznie Slavia pokonała „Niebieskie” 37:29.

Następne spotkanie nasza drużyna rozegra w niedzielę (7.11.), tym razem w I lidze. W meczu na szczycie zmierzymy się na wyjeździe z MTS Żory.

DHC Slavia Praga - KPR Ruch Chorzów 37:29 (22:14)