Znów otwieramy tabelę. Pewna wygrana w Rudzie Śląskiej

4 бер. 2022 |

KPR Ruch Chorzów pokonał na wyjeździe Zgodę Ruda Śląska 38:20 (21:11) i wrócił na pozycję lidera grupy B pierwszej ligi.

W piątkowy wieczór w Bielszowicach w składzie „Niebieskich” zabrakło Anety Kavalovej oraz Viktorii Tyszczak. Z szesnastki, którą trener Jarosław Knopik wybrał na mecz ze Zgodą, tylko Marcelina Polańska nie pojawiła się na parkiecie (kilka dni temu przeszła zabieg stomatologiczny).

W derbach  prowadziliśmy od początku. Jako pierwsza do siatki trafiła Natalia Kolonko, z rzutu karnego. Po dwóch golach Natalii Stokowiec i jednym Katarzyny Wilczek odskoczyliśmy na 4:1, ale Zgoda odpowiedziała, i to nawet podczas gry w osłabieniu. Martyna Krzysteczko, a potem Daria Nawrocka pokonywały Monikę Ciesiółkę i zrobiło się 5:5 (10. minuta).

Od tego momentu chorzowianki wzmocniły obronę, czego efektem były kontrataki kończone przez Sabinę Radlak i Katarzynę Wilczek. Po kwadransie prowadziliśmy 10:5, a po 20 minutach - i rzucie Michaliny Gryczewskiej - 13:5.

Zgoda przez prawie 10 minut zdobyła bramki. W końcówce tej części gra nieco się wyrównała, ale podopieczne Jarosława Knopika jeszcze powiększyły przewagę. Z rzutów karnych rudzianki nękała Kolonko (5/5 w pierwszej połowie). Po rzucie Pauli Masiudy do pustej bramki było 21:10, ale ostatnie słowo w tej części należało do Zgody (gol Mai Tukaj).

Po zmianie stron kilkanaście minut było wyrównanych. Krótko po przerwie straciliśmy Polinę Masałową, która sfaulowała wychodzącą na czystą pozycję Martynę Krzysteczko. Sędziowie pokazali jej za to czerwoną kartkę.

W 45. minucie „Niebieskie” miały 11 bramek przewagi (28:17), a w końcówce podkręciły tempo. Natalia Kolonko dołożyła cztery gole z gry, aktywna była Michalina Gryczewska (trzy bramki po przerwie). W ostatniej minucie dwa gole rzuciły nasze kołowe - najpierw Klaudia Grabińska, a potem Sandra Kiel. Wygraliśmy w Bielszowicach 38:20 i wracamy na fotel lidera grupy B!

Następny mecz „Niebieskie” rozegrają w piątek, 11 marca. Na Słowacji zmierzymy się z ostatnim zespołem MOL Ligi Tatranem Stupava. Natomiast w I lidze kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę, 19 marca (u siebie z ChKS PŁ Łódź).

Zgoda Ruda Śląska - KPR Ruch Chorzów 20:38 (11:21)
Zgoda:
Zimowska, Gontarek, Boruta - M. Krzysteczko 4, Nawrocka 5, Szewczyk, Kita 2, Szydełko, Zawada 1, Cieślik 1, Korbel 2, Zalewska 1, Chruścińska, D. Krzysteczko 1, Tukaj 3 .
KPR Ruch:
Ciesiółka, Knapik, Fornalczyk - Jasinowska 4, Wilczek 2, Iwanowicz 3, Kolonko 9, Doktorczyk 2, Kiel 1, M. Gryczewska 5, Masiuda 1, Radlak 4, Grabińska 3, Stokowiec 3, Masałowa 1.
Kary: Zgoda - 10 minut, KPR Ruch - 10 minut. Czerwona kartka: Masałowa (33. minuta).
Sędziowali: Adrian Dymitruk (Zabrze), Wojciech Kasznia (Czechowice-Dziedzice).