Zgodnie z planem. Efektowne zwycięstwo z Otmętem!

8 трав. 2022 |

Kibice, którzy przyszli w niedzielę do hali MORiS, mają prawo być zadowoleni. Piłkarki KPR Ruch Chorzów wysoko pokonały Otmęt Krapkowice i do tytułu mistrza grupy B brakuje im tylko jednego zwycięstwa za trzy punkty.

- Zdajemy sobie sprawę, że to jest Ruch Chorzów. Musi być utrzymany odpowiedni poziom, musi być zwycięstwo - pewne, przekonujące, szczególnie na swoim parkiecie - mówił przed meczem z Otmętem Krapkowice trener "Niebieskich" Jarosław Knopik.

Jego podopieczne wzięły sobie te słowa do serca. Już w pierwszych 30 minutach - wygranych przez Ruch 22:8 - losy spotkania zostały rozstrzygnięte.

Krapkowice dotrzymywały kroku liderowi do 6. minuty, gdy po bramce Natalii Staszkiewicz przegrywały tylko 3:4. Później Ruch wzmocnił obronę i przez 12 minut nie stracił gola. Sam zaś trafił osiem razy z rzędu.

Trzykrotnie kontry wyprowadzała Katarzyna Wilczek, bramkarkę Otmętu pokonywały także m.in. Natalia Sytenka, Natalia Stokowiec, Karolina Jasinowska.

Trener Knopik po niespełna 20 minutach mógł dokonywać roszad w składzie. Świetną zmianę dała Michalina Gryczewska, która raz za razem wykorzystywała luki w obronie Otmętu i zdobywała bramki po dynamicznych wejściach. W pierwszej części rzuciła aż sześć goli.

Po przerwie Ruch nie spuścił z tonu, wręcz przeciwnie - powiększał przewagę. W 42. minucie wynosiła ona już 20 goli (30:10). Na listę strzelczyń wpisywały się kolejne zawodniczki, które dostały szansę od trenera - Sandra Kiel i Viktoria Tyszczak. A Michalina Gryczewska powiększyła dorobek do ośmiu trafień.

W końcówce kibice domagali się bramki nr 40 i ich życzenie zostało spełnione. Na dwie minuty przed końcem "czterdziestkę" złamała Polina Masałowa. Później zaś wynik - na 41:16 - ustaliła Tyszczak.

W następnej kolejce "Niebieskie" zagrają na wyjeździe z SPR Olkusz (15 maja). Jeśli zdobędą trzy punkty, zapewnią sobie tytuł w grupie B i awans do Turnieju Mistrzyń.

KPR Ruch Chorzów - Otmęt Krapkowice 41:16 (22:8)