Zaczynamy sezon plażowy. Juniorki Ruchu zagrają w Świętochłowicach

17 черв. 2020 |

Prowadzona przez Katarzynę Masłowską drużyna juniorek Ruchu (rocznik 2002) powalczy w przyszłym tygodniu w eliminacjach do mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej.

Juniorki Ruchu wezmą udział w dwóch turniejach eliminacyjnych, które odbędą się w Świętochłowicach (boisko na kąpielisku na Skałce) - 23 czerwca (wtorek) i 28 czerwca (niedziela).

W każdym turnieju "Niebieskie" rozegrają cztery spotkania. Ich rywalami będą: MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice, UKS Pawonków, UKS Pietrowice Wielkie oraz SPR Pogoń 1945 Zabrze.

Nasz zespół poprowadzi Katarzyna Masłowska, zawodniczka Ruchu, reprezentantka Polski w piłce ręcznej plażowej, wicemistrzyni Europy z Zagrzebia (2017 r.).

Juniorki Ruchu są już po pierwszych zajęciach na boisku w Świętochłowicach.

- We wtorek dziewczyny zagrały sparing ze Skałką Świętochłowice. Dla większości z nich był to pierwszy kontakt z piłką ręczną plażową, tylko dwie zawodniczki grały wcześniej w tę odmianę szczypiorniaka. Jestem zadowolona z ich postawy, zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby w eliminacjach do mistrzostw Polski osiągnąć dobry wynik - podkreśla Katarzyna Masłowska.

Turniej finałowy MP juniorek w piłce ręcznej plażowej odbędzie się pod koniec sierpnia.