Z Łodzią awansem. W sobotę walczymy o kolejną wygraną w I lidze!

8 жовт. 2021 |

Po meczach z Cracovią i Sośnicą Gliwice „Niebieskie” zmierzą się na wyjeździe z ChKS PŁ Łódź.

W rozgrywkach ligowych trwa przerwa w związku z meczami reprezentacji Polski w eliminacjach ME 2022 (Biało-Czerwone pokonały Litwę 36:22, zaś w niedzielę zagrają ze Szwajcarią), ale KPR Ruch Chorzów wyjdzie w sobotę (09.10.) na parkiet, by powalczyć o kolejne punkty w I lidze.

Rozegramy bowiem - awansem - spotkanie wyjazdowe z ChKS PŁ Łódź, z 4. kolejki (zaplanowanej na 23-24 października). Początek o godz. 17.00.

KPR Ruch otwiera tabelę grupy B I ligi, po dwóch wysokich zwycięstwach - z Cracovią (40:16) i z Sośnicą Gliwice (40:18). Nasz rywal zagrał do tej pory tylko raz (w pierwszej kolejce pauzował). 3 października uległ u siebie AZS-AWF Handball Wrocław (30:31).

W meczu w Łodzi "Niebieskich" nie poprowadzi jeszcze nowy trener. - Prowadzimy rozmowy z kandydatami do pracy w naszym klubie, m.in. z trenerami z zagranicy - z Ukrainy i z Bałkanów. W weekend spotkamy się także ze szkoleniowcem z naszego kraju. Dajemy sobie czas, nie chcemy podejmować ważnej decyzji w pośpiechu - powiedział Krzysztof Zioło, prezes spółki KPR Ruch Chorzów.

Dodajmy, że najbliższe mecze w Chorzowie odbędą się w następny weekend. 16 października Ruch zmierzy się ze Zgodą Ruda Śląska (godz. 17.00), zaś 17 października - w MOL Lidze - z Sokolem Poruba (godz. 18.00).