Wymiana ciosów z Porubą. Punkty pojechały do Czech

17 жовт. 2021 |

Nie udało się „Niebieskim” wygrać drugiego meczu w ten weekend. Po zaciętym spotkaniu uległy Sokolowi Poruba 32:34.

To był drugi w tym sezonie „podwójny weekend” dla naszych piłkarek. Po sobotnim zwycięstwie w derbach ze Zgodą Ruda Śląska (48:26) w niedzielę walczyły o pierwszą wygraną w czesko-słowackiej MOL Lidze.

W ekipie z Chorzowa zabrakło Karoliny Jasinowskiej, która w sobotę doznała poważnej kontuzji dłoni w meczu ze Zgodą. "Karla" pojawiła się jednak na niedzielnym spotkaniu i wspierała koleżanki z drużyny.

Pojedynek z Sokolem Poruba nie układał się najlepiej dla naszej drużyny, którą w niedzielę prowadził czeski szkoleniowiec Tomas Barta.

W pierwszej połowie Ruch cały czas musiał gonić wynik. Przegrywał 5:8, ale stopniowo odrabiał straty. Wreszcie w 25. minucie po rzucie karnym Katarzyny Wilczek wyrównał na 13:13. Do remisu (14:14 i 15:15) doprowadzała także Polina Masałowa, ale na przerwę z minimalną przewagą schodziły Czeszki (15:16)

Początek drugiej części to nadal mozolne odrabianie strat przez chorzowianki. W końcu jednak nastąpił przełom. W 38. minucie Sabina Radlak zdobyła dwie bramki i wyszliśmy na prowadzenie 22:21 - po raz pierwszy w meczu. Poruba nie zamierzała jednak składać broni i w dalszym ciągu trwała wymiana ciosów.

W 46. minucie „Niebieskie” przegrywały 25:27, ale później oglądaliśmy najlepszy fragment w ich wykonaniu. Dwukrotnie bramkarkę z Poruby pokonała Paula Masiuda, po niej trafiały Natalia Stokowiec i Katarzyna Wilczek. W 51. minucie prowadziliśmy 29:27 i wydawało się, że pierwsze dwa punkty w MOL Lidze są na wyciągnięcie ręki.

Niestety… Końcówka należała do Sokola. Jeszcze w 55. minucie po rzucie karnym Marceliny Polańskiej Ruch był lepszy o jednego gola (31:30), ale końcówka należała do przyjezdnych, które zdobyły cztery bramki z rzędu. Celny rzut Polańskiej w ostatniej minucie był jedynie na otarcie łez (32:34).

Ruch nadal zajmuje 13. miejsce w MOL Lidze. W następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z 11. zespołem tabeli, Handball PSG Zlin (24.10., godz. 18.00).

KPR Ruch Chorzów - Sokol Poruba 32:34 (15:16)