Wygrywamy pierwszy sparing. Ruch - Sokol Poruba 30:26

30 лип. 2020 |

Do przerwy był remis, później „Niebieskie” podkręciły tempo i pokonały zespół z Ostrawy.

Sokol Poruba, czwarty zespół MOL ligi (zrzesza najlepsze kluby z Czech i Słowacji), był pierwszym rywalem Ruchu tego lata.

Na początku meczu Czeszki prowadziły różnicą 1-2 bramek, później nawet 12:8. Chorzowianki ruszyły do odrabiania strat i jeszcze przed przerwą dogoniły rywalki z Ostrawy. W końcówce I połowy trzy gole rzuciła Katarzyna Masłowska, a Agnieszka Iwanowicz - nowa rozgrywająca Ruchu - doprowadziła do remisu 14:14. Mogliśmy nawet mieć minimalną przewagę, ale Joanna Rodak nie wykorzystała rzutu karnego.

Po zmianie stron Ruch przeszedł do ofensywy - trafiały Marcelina Polańska i Viktoria Tyszczak (16:14). Rywalki zaczęły się mylić, a „Niebieskie” konsekwentnie powiększały przewagę. Po udanych akcjach Joanny Rodak sięgnęła ona nawet sześciu goli (23:17, 25:19).

W końcówce Sokol zmniejszył dystans (27:25), ale nasza drużyna odpowiedziała bramkami Aleksandry Jaroszewskiej, Natalii Kolonko i Katarzyny Masłowskiej. Ta ostatnia - już po końcowej syrenie - wykorzystała rzut karny, ustalając wynik na 30:26.

Trener Marcin Księżyk dał szansę aż 18 zawodniczkom. Dla jednej z nich sparing zakończył się niestety pechowo - Dominika Nimsz po ataku ze skrzydła doznała urazu kolana.

KPR Ruch Chorzów - Sokol Poruba 30:26 (14:14)