W sobotę debiut Ruchu w MOL Lidze. Zaczynamy u mistrza!

3 вер. 2021 |

Naszą drużynę już na starcie czeka bardzo ciężkie zadanie. Zagramy na wyjeździe z aktualnym mistrzem MOL Ligi Banikiem Most, którego prowadzi polski trener Adrian Struzik.

W ciągu prawie 20 lat w MOL Lidze występowała tylko jedna drużyna spoza Czech i Słowacji - austriackie Hypo Niederoesterreich, które zdobyło tytuł w 2003 r. Drugim zagranicznym teamem będzie KPR Ruch Chorzów, debiutant w sezonie 2021/22.

W pierwszej kolejce "Niebieskie" zagrają w jaskini lwa - z Banikiem Most, trzykrotnym mistrzem MOL Ligi (2013, 2018, 2021) oraz ośmiokrotnym mistrzem Czech.

" Černí andělé", czyli "Czarne anioły", prowadzi polski trener Adrian Struzik. Jeszcze na początku roku był on szkoleniowcem Młynów Stoisław Koszalin, ale w lutym został zwolniony. W marcu przyjął ofertę z Czech, a pracę rozpoczął przed sezonem 2021/22.

- Z
nam zespół z Chorzowa, wiem, co grał w polskiej lidze, dodatkowo mamy do dyspozycji filmy z dwóch meczów Ruchu, które przesłali mi moi polscy znajomi. Mamy więc dosyć materiałów - powiedział przed meczem z Ruchem Adrian Struzik na oficjalnej stronie DHK Banik Most.

W okresie przygotowawczym mistrz Czech pokonał m.in. dwie czołowe drużyny z PGNiG Superligi Kobiet - wicemistrza Polski KPR Gminy Kobierzyce 35:33 oraz brązowego medalistę Perłę Lublin 30:28. Czego trener Struzik spodziewa się w meczu z Ruchem?

- Będzie pewna różnica jakościowa, nie możemy zapominać, że Kobierzyce to wicemistrz Polski z poprzedniego sezonu, a Lublin od dawna jest jedną z najlepszych polskich drużyn. Jednak zdecydowanie nie chcę umniejszać walorów naszego pierwszego przeciwnika, na pewno nie będzie to łatwy mecz. Nasz cel jest jednak jasny - nie tylko w tym meczu, ale przez cały sezon. Chcemy grać szybką piłkę ręczną z dobrą obroną i wygrywać każdy mecz - dodał Struzik.


Przypominamy, że mecz DHK Banik Most - KPR Ruch Chorzów będzie można oglądać w czeskiej telewizji tvcom.cz - link TUTAJ. Początek w sobotę o godz. 17.30.

Terminarz 1. kolejki MOL Ligi
Sobota, 4 września

Sokol Pisek - Slovan Duslo Sala (godz. 15)
DHC Pilzno - Zora Ołomuniec (godz. 17)
Slavia Praga - Sokol Poruba (godz. 17)
Banik Most - KPR Ruch Chorzów (godz. 17.30)
Iuventa Michalovce - HK Hodonin (godz. 17.30)
DAC Dunajska Streda - Hazena Kynzvart (godz. 18)
Handball PSG Zlin - Tatran Stupava (godz. 18)